Малолетник од Скопје бил нападнат од бугарски државјанин

260

Малолетник бил нападнат од бугарски државјанин.

На 29.04.2022 во 21.20 часот Ш.М.(37) од Скопје пријавила дека околу 19.20 часот на крстосницата од бул.„Климент Охридски“ со ул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“,  по претходно случена сообраќајна незгода, нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од М.З.(30) од Р.Бугарија.

Се работи на расчистување на случајот.