„Како да препознаете Балканци во авион?“ – стјуардеса стана хит на Инстаграм/ВИДЕО

411

Стјуардесата Кристина Грабеж објави видеа на социјалните мрежи со наслов „Како да препознаете Балканци во авион? и истите станаа вирален хит.

Од „тетката од Австралија“ преку „реалити ѕвезди“ до оние кои инсистираат на „домашна храна“ дури и во авион – Кристина ја прикажа секоја можна ситуација и насмеа многумина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tina Grabez (@tinagrabez)

Таа ги повика следбениците да ги напишат своите искуства во коментарите, а многумина и одговорија.

„Бараат се што е бесплатно, и најскапо. И после тропање, чукаат со заби, не бараат чепкалка за заби, со прсти ја бришат устата“, „Наши се тие што ги отвораат горните полици и го симнуваат појасот во секунда кога тркалата ќе допрат до земја. “, „Ова е во ред, премногу добро“, напишаа луѓето во коментарите.

Инаку, Кристина редовно „споделува“ ситуации од животот на стјуардеса со десетици илјади следбеници на Инстаграм и ТикТок.

„Бараат се што е бесплатно, и најскапо. И после јадењето, чукаат со забите, не бараат чепкалка за заби, со прсти ја бришат устата“, „Наши се тие што ги отвораат горните полици и го симнуваат појасот во секунда кога тркалата ќе допрат до земја“…

„Ова се е точно, премногу добро“, напишаа луѓето во коментарите.

Инаку, Кристина редовно „споделува“ ситуации од животот на стјуардесите со десетици илјади следбеници на Инстаграм и ТикТок.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tina Grabez (@tinagrabez)