ФОТО: Инфлуенсерката од OnlyFans продава фотографии за да собере пари за жртвите на Хаваи

456

Страницата за собирање средства GoFundMe ја избриша кампањата OnlyFans на манекенката Марија Касиљас, откако таа понуди голи слики на секој што ќе донира 10 долари за жртвите од шумските пожари во Мауи.

Со цел да собере што е можно повеќе пари, Касиљас понудил да испрати слики на секој што може да докаже дека донирал 10 долари или повеќе. Таа успеа да собере повеќе од 6.000 долари за само неколку дена, но GoFundMe ја укина кампањата и парите исчезнаа.

Се чини дека GoFundMe ја укина кампањата бидејќи Марија ги прекрши условите кои велат дека страницата не може да се користи за собирање средства доколку кампањата вклучува „навредлива, графичка, перверзна, чувствителна или сексуална содржина“.

Касиљас потоа се огласи на социјалните мрежи за да ги увери фановите дека нема да дозволи да ја спречат во обидот да собира пари.

„GoFundMe ја симна мојата сметка, но тоа нема да ме спречи да правам се што можам за да им помогнам на луѓето од Мауи. Наместо тоа, ќе направам список на непрофитни организации за да донирам, сепак можете да ми ги испратите вашите слики од екранот“, напиша таа.

Касиљас ја префрли својата акција за собирање средства на OnlyFans со порака до претплатниците да ги префрлат своите донации на нејзината објава и да се фатат за работа.