Дијаз испрати јасна порака

103
epa10467262 AC Milan’s Brahim Diaz (C) in action during the UEFA Champions League Round of 16, 1st leg match between AC Milan and Tottenham Hotspur at Stadio San Siro in Milan, Italy, 14 February 2023. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Офанзивниот играч за врска од редовите на италијанскиот калчо гигант Милан, Брахим Дијаз, испрати јасна порака дека сака и во новата клупска сезона да престојува на „Сан Сиро“. Шпанскиот интернационалец е во сопственост на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), но трета сезона по ред игра како позајмен фудбалер во дресот на Милан. „Росонерите“ имаат право да го откупат неговиот договор и тоа со понуда од 22 мил. евра.