Дилема околу КДБ

46
epa10684122 Kevin de Bruyne (L) of Manchester City and Marcelo Brozovic of Inter in action during the UEFA Champions League Final soccer match between Manchester City and Inter Milan, in Istanbul, Turkey, 10 June 2023. EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Еден дел од британските медиуми ја пласираа и информацијата дека актуелниот европски клупски шампион, тимот на Манчестер Сити, има дилема околу белгискиот интернационалец, Кевин де Бруин. Офанзивниот играч за врска има договор до 2025 година и доколку не биде продолжена соработката Де Бруин ќе биде продаден на некој клуб од Саудиска Арабија кој ќе понуди најмалку 115 мил. евра.