Две опции се во игра

55
epa10192512 AC Milan's Olivier Giroud (R) reacts during the Italian serie A soccer match between AC Milan and Napoli at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 18 September 2022. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Францускиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Милан, Оливие Жиру, откри дека во игра се две опции кога е во прашање неговата клупска иднина. Искусниот напаѓач на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен играч, а на италијанските медиуми им откри дека е можно да ја продолжи соработката со „росонерите“ или пак да се одлучи за нова авантура.