Две лица тешко повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје – Велес

94

Две лица се тешко повредени во сообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Велес.

„На 14.06.2022 околу 14.15 часот во СВР Скопоје било пријавено дека на автопат Скопје – Велес , кај надвозникот што води кон с. Бадар, А.М.(37) од Велес, управувајќи патничко возило „сеат“ со велешки регистарски ознаки, изгубил контрола и излетал од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле возачот и сопатничката О.Х.А.(39) од Велес, констатирани во компекс клиники „Мајка Тереза“ во Скопје. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје – информираат од МВР.