Милан Поповиќ, поранешниот сопруг на хрватската пејачка Северина Вучковиќ, првпат проговори по одлуката на судот да го добие целосно старателството над својот син.

На својот Инстаграм профил сподели фотографија со јасна порака.

  • Има една мајка. А има неколку татковци, нели?, напиша Поповиќ.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milan Popovic (@milan8popovic)

Потсетуваме дека Врховниот суд во Хрватска ја укина пресудата на Жупанискиот суд во Сплит и на пејачката Северина Вучковиќ целосно и го одзеде заедничкото старателство над синот Александар.