Астролог предупредува – три знака едвај ќе ја издржат неделава: Саботажи доаѓаат од сите страни

3690

Астрологот Владимир Влајиќ открива што нѐ очекува во неделата од 31 јули до 6 август 2023 година!

Што ни кажуваат ѕвездите оваа недела и дали почетокот на август носи одредени промени кај хороскопските знаци? Астрологот Владимир Влајиќ откри што не очекува на полето на здравјето, љубовта и работата. Според него, ова е периодот кој ќе има најголемо влијание кај луѓето родени под знаците Лав, Скорпија и Водолија.

„Влијанието на полната месечина во Водолија ќе биде во следните два и пол дена. Нагласен е знакот Водолија, а тоа секогаш е врзано со некои иновации, оригинални идеи, потребата за поврзување со луѓето. Ќе го слушаме срцето, а тоа исто така најизразено ќе биде кај Лавовите, Скорпиите и Водолиите. Меркур е многу брзо се движи ретроградно. Имаме многу планети кои укажуваат на тоа дека треба да расчистиме со некои работи од минатото, но нема да биде тешко”, изјави астрологот и откри детална прогноза за сите хороскопски знаци:

“Што се однесува до Овните, тие треба да се грижат за циркулацијата и крвниот притисок. Во емотивниот дел, за време на викендот може да се појави некој мистериозен и шармантен. Тоа ќе биде страстен момент кој ќе ги трогне. За зафатените – вторник и среда ќе бидат понапнати денови, не треба да се караат. Викендот носи подобри моменти. Овенот може да очекува помош од некој на позиција и тоа многу ќе им значи оваа недела. Некој сака да ве „поттурне“ и да ви помогне.

Варењето е проблематично за Биковите. На љубовно поле се презадоволни. Слободните ќе имаат интересно познанство на јавно место, кое ќе започне во втората половина на оваа недела. Следат многу промени во деловниот дел, а така ќе биде и во текот на следната недела. Месецот иницираше добри и важни промени кои ќе се реализираат во следните две недели. Личноста на позицијата им носи добри вести. Сè што е поврзано со странци, странски држави, или судски процеси – е брилијантно изразено.

Близнаците се здрави, а на слободните може да им се појави некој на пократко патување, личност со малку поголема разлика во години. За викенд можно е да се појави некој од минатото, или од друго место. Во деловниот сегмент потенцирано е дека нешто ќе завршат преку човек од авторитет, ќе се помрднат од мртва точка.

Ова е неделата која најинтензивно ги погодува Раковите. Ќе бидат малку нервозни, особено во следните два дена. Преку работата можат да запознаат некој што е млад. На зафатените ситуација им е многу стабилна. Утре и задутре ќе бидат малку загрижувачки денови, ќе следат некои трошоци. Втората половина од неделата е многу подобра, особено за оние кои имаат соработка со странци.

Лавовите може да имаат стомачен или желудочен проблем како последица на стрес. Нервозата е присутна кај зафатените луѓе, а кај слободните постои можност да стапат во врска со некој што го сметале за незаменлив. Ќе има пријатни изненадувања. Добра недела за посредување, за сите оние кои ги поврзуваат луѓето. Трошоците се благо зголемени, но за време на викендот ќе има нагли приливи.

Девиците имаат главоболки. Ќе размислувате премногу. Вторник и среда ќе бидат идилични денови за оние во врска, а среда и четврток ќе донесат криза, ќе има несогласувања. Викендот ќе следи целосно олеснета ситуација. На слободните ќе им се појави некој од друго место, со различни интереси. Тоа ќе биде принципот на спротивности кои добро се надополнуваат. Ќе има напорни деловни зделки, но Девиците ги засукаа ракавите и се подготвени за работа. Се грижат за пари, но нема да тоа да го решат оваа недела.

Вагите чувствуваат пад на енергијата. Со нив сѐ е претерано, особено кога се во прашање емоциите. Треба да одморат во вторник и среда, а на средина на неделата им се појавува некој од минатото. Ќе биде многу интересна средба. Викендот следи меч со две острици за слободните Ваги. Ќе има многу работа, ќе има многу обврски.

Скорпиите се добро, малку се нервозни. Во куќата постои загриженост за жена, постои можност за дефекти и ненадејни трошоци. Слободните ги следи интересно познанство, па дури и можност за влегување во сериозна врска. Добра недела за оние кои се занимаваат со приватен бизнис. За другите е малку потешко. Скорпиите ќе имаат лично задоволство, ќе имаат чувство дека победиле непријател или ривал.

На Стрелецот му се појавува некој од минатото. Викендот е одличен за љубов, како за слободните, така и за зафатените луѓе. Ова ќе биде некој кој веќе бил во план. Стрелецот ќе брза да намести нешто и тоа ќе се намести. Работат мудро, ќе биде многу добра недела за љубовта. Во деловниот дел ќе се израдуваат со малку пари, а на крајот на неделата ќе биде малку тензично во работната средина.

Здравствениот сегмент е добар за Јарците. Оваа недела им е важна во деловниот сегмент, може да добијат некое наследство. Ќе има пријатни изненадувања за слободните, љубовта ќе ја најдат на неочекувани места. Зафатените луѓе ќе имаат подобра комуникација. Беа малку напнати, но сега добиваат блискост што ќе им ја подобри врската.

На Водолиите им следуваат промени на расположението. Затемнувањето се случува во нивниот знак. Што се однесува до емотивниот сегмент, почетокот на неделата ќе биде тензичен за оние кои се во брак и долги врски. Ситуацијата ќе биде подобра од четврток, заедно ќе планираат патување. Слободните луѓе ќе запознаат некого на пат, но поважно ќе им биде да имаат контакт со некој од минатото. Тоа е приказна оставена недовршена. Водолиите се најголемите хуманисти во хороскопот, па многу е можно некој да им пријде со апел за помош. Во деловниот сегмент треба да се води сметка за влијанието на жената. Жените можат да ги саботираат или да им донесат лоши вести.

Рибите се поттикнати од стравови. Ќе се повлечат во себе. Во емотивниот сегмент ги следат тајните врски, без разлика дали се сингл, свршени или во брак. Оваа недела имате тенденција во голема мера да мечтаете. Нештото за кое сонувате веќе тлее во вас, стои како идеја, а сега ќе се реализира. Рибите страдаат поради аспектот на Сатурн, тоа е грубо спуштање на земјата, особено за родените во првата декада. Но, тоа ќе ги натера да пораснат. Доста добар аспект за нов бизнис, започнување интересни приказни. Ќе сакаат да дадат максимум и тоа ќе биде многу продуктивно“, откри астрологот Владимир Влајиќ.