Анастасија Ражњатовиќ се сврши: Цеца не присуствуваше на веридбата, но проговори/ВИДЕО

2067

Најважниот ден во животот на Анастасија, кој се случи пред неколку дена, беше исполнет со љубов, емоции и прекрасни спонтани спомени. Свршувачката на Немања и Анастасија дојде ненадејно, а за сето тоа проговори мајката на младата поп ѕвезда Цеца Ражнатовиќ.

Цеца Ражнатовиќ проговори за свршувачката на нејзината ќерка Анастасија Ражнатовиќ и фудбалерот Немања Гудељ.

Рекла дека не плачела иако овој настан многу ја израдувал.

– Немаше солзи. Не плачам на тие работи, дури ни солзи радосници. Јас само се радувам на тоа. Тоа беше интимен чин меѓу нив двајца. Го гледав на видео – вели Цеца.

Цеца ја поддржа ќерка си во желбата да го земе презимето на идниот сопруг.

– Според српските обичаи, така треба да биде. И јас го зедов презимето на маж ми, зошто таа не? Тоа е сосема во ред, го поддржувам тоа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Nemanja Gudelj (@nemanjagudelj)