Free Porn
xbporn
Дома Барај

кинеска амбасада - Резултати од пребарувањето

Ако не сте задоволни со резултатите, ве молиме да направите друго пребарување

Кинеска Амбасада во САД: Политизирање на потеклото на Ковид-19 ја кочи истрагата

Кинеската Aмбасада во САД синоќа соопшти дека политизирањето на потеклото на Ковид-19 ја попречува истрагата, откако американскиот претседател Џо Бајден изјави дека разузнавачката заедница...

Израелските власти пронајдоа сомнителна направа во подарок од кинеската амбасада

Израелските власти пронајдоа уред за кој постои сомневање дека се користи за прислушување во подарок за еврејскиот празник Пасха од кинеската амбасада во Тел Авив, јавија израелските...

Кинеската амбасада во Вилнус ги суспендираше конзуларните услуги

Кинеската амбасада во Литванија времено ги суспендираше конзуларните услуги од технички причини, се наведува во соопштението на веб-страницата на тоа дипломатско претставништво, кое беше...

Кинеската амбасада донираше финансиска помош на Министерството за здравство за справување со коронавирусот

Кинеската амбасада во земјава денеска донираше еден милион и 930 илјади денари на Министерството за здравство за справување со пандемијата со коронавирусот. Средствата се собрани...

Мао Чингвен, вршител на должност а.и. во амбасадата: Кина и Македонија – 30 години...

  Меѓународната заедница генерално верува дека економската и социјалната виталност на Кина дополнително ќе се ослободи и таа ќе продолжи да биде „стабилизатор“ на светското...

Бајден: САД воено ќе интервенираат во случај на кинеска инвазија врз Тајван

Американскиот претседател Џо Бајден денеска во Токио предупреди дека САД „воено ќе го бранат Тајван доколку Пекинг го нападне овој автономен остров“, предупредувајќи дека...

Кинеската позиција за Украина е непроменета – решение е имплементација на Договорот од Минск

Кинеската позиција за Украина е непроменета. За да се реши ова прашање треба да се вратиме на имплементацијата на Договорот од Минск. Овој Договор...

Си-Ен-Ен: САД се сомневаат во можни проблеми во кинеска нуклеарка

Владата на САД испитува протекување во кинеска нуклеарна централа во последните седум дена откако француска компанија, што е делумен сопственик, предупреди на непосредна радиолошка...

Аргентинец со возило влета во Амбасадата на Кина во Буенос Аирес

Аргентинската полиција соопшти дека синоќа привела 24-годишен маж откако тој со автомобил удри во влезот на Амбасадата на Кина во Буенос Аирес. Во инцидентот никој...

Амбасадата на Кина со донација за весникот ВЕЧЕР, МИА и МРТВ

Со заеднички напори, без дискриминација да се бориме против пандемијата на Ковид-19 и со меѓусебна соработка на земјите во светот да го зајакнеме здравствениот...

Џан Ѕуо: До крајот на месецов се очекува кинеската помош, заеднички без дискриминацина да...

Со заеднички напори, без дискриминација да се бориме против пандемијата на Ковид-19 и со меѓусебна соработка на земјите во светот да го зајакнеме здравствениот...

ЕУ ја испраќа целата кинеска помош во Италија

Целата помош што ЕУ ја доби од Кина, вклучувајќи маски и тестови, ќе и биде доставена на Италија, бидејќи е најтешко погодена од епидемијата...

Битолските училишта се подготвуваат за новата учебна година

На две недели пред почетокот на новата учебна година, општина Битола интензивно работи на подобрување на условите во училиштата. Во средното општинско училиште „Таки Даскало“...

Работна средба на градоначалникот на Кавадарци Митко Јанчев и кинескиот амбасадор Џанг Sуо

Градоначалникот на Општина Кавадарци, Митко Јанчев денеска имаше работен состанок со амбасадорот на Народна Република Кина во Македонија г-дин Џанг Sуо, претставници од кинеска...

Мистериозна смрт на британски маринец во парк: Обвинет дека шпионирал за Кина, наскоро требал...

Поранешен британски маринец обвинет за шпионирање за Кина во Британија, почина под неразјаснети околности во парк. Метју Трикет беше меѓу тројцата мажи обвинети според Законот...

Претседателот на Кина е убеден дека неговата посета на Србија ќе отвори ново поглавје...

По пристигнувањето во Белград, кинескиот претседател Си Џинпинг рече дека е многу задоволен што е во официјална посета на Србија „на срдечна покана на...

Претседателот на Кина е убеден дека неговата посета на Србија ќе отвори ново поглавје...

По пристигнувањето во Белград, кинескиот претседател Си Џинпинг рече дека е многу задоволен што е во официјална посета на Србија „на срдечна покана на...

Си пред посетата на Србија го критикуваше НАТО за бомбардирањето на Белград во 1999...

Кинескиот претседател Си Џинпинг денеска, на последниот ден од посетата на Франција и во пресрет на посетата на Србија, го критикуваше НАТО за бомбардирањето...

Безживотни тела на осум кинески мигранти пронајдени на плажа во Мексико

Телата на осум кинески државјани беа пронајдени во петокот на плажа во мексиканската држава Оахака, откако бродот со кој пловеа се преврте, соопштија официјални...

Пуштена во функција доградбата на градинката „Димче Мирчев“ во Велес    

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска заедно со амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо денеска го одбележаа официјалното отпочнување на функционирањето...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети