Учете за да не бидете депресивни!

Колку човекот е пообразуван, толку помала е веројатноста од депресија, се вели во годишниот извештај на Организацијата за економска соработка и развој, пренесува Франс...

Oд кои намирници најчесто се разболуваме?

Најголемиот број луѓе се разболуваат од храна која ја јадат по ресторани, а овошјето е најчестиот виновник за болести предизвикани од храна, судејќи според...

Куче изело крек-кокаин и го изгризалo до смрт сопственикот

Марио Перивоитос починал во болница кратко време откако бил нападнат од својот миленик, куче од расата стафорд териер со име Мајор, пишува весникот „Индипендент". Марио...

Името кое ќе му го дадете на детето всушност го опишува...

Дури и да не сте родител, сигурно е дека имате листа на имиња кои би ги дале на вашето дете. А, тоа всушност многу...

Барам жена без пензија, кога ќе умрам мојата ќе и ја...

Неговото име е Вјекослав Голуб и тој живее во Копривница. Неговиот оглас којшто неодамна тој го објавил во дневниот печат предизвикал огромен интерес најпрво...

Дали би пробале селфи нокти?

Дизајнерот на визуелни илузии Даин Ион осмислил селфи маникир кој подразбира осликување на сопственото лице на ноктите. Не секој нокт дамите го имаат осликано сопственото...

Која е мајка, а кои се ќерки на фотографијата?!

Оваа жена изгледа толку добро за своте години што е невозножно да се разликува од ќерките! Натали Вардел има 45 години и изгледа одлично. Токму...

Ја ставаме во уста секојдневно, а повалкана е и од ве-це...

Во домаќинството постојат осум места на кои има повеќе бактерии, отколку во тоалетот. "Малкумина се оние кои секоја недела имаат време да го исчистат сетона...

За совршени веѓи, потребен ви е кромид?!

Ако планиравте да одите на јапонско исцртување на веѓите, заборавете на таа идеја. Овие неколку нешта со сигурност ќе ви помогнат да дојдете до...

Фантастичен колач без печење, готов за само 20 минути!

Неодоливата комбинација од состојки создава десерт којшто се подготвува екстремно брзо, но и десерт којшто уште побрзо "го снемува". Потребни состојки: Состојки за подлогата: 150 грама...

Цигарите не ве смируваат, туку ве депримираат!

Кај пушачите ризикот од депресија или анксиозност е 70% поголем, откри новата студија. Научниците тврдат дека запирањето на цигарите може да им помогне на луѓето...

Ќе се поврзуваат Инстаграм и Фејсбук

Инстаграм ја тестира можноста корисниците истовремено да ги објавуваат своите објави и на оваа платформа и на Фејсбук. Со оваа поблиска поврзаност на социјалните мрежи,...

Каков блам! Водителот на временска прогноза бега од камерите!

Кога програмата оди во живо грешките се неизбежни, а во тоа се уверил и водителот на временска прогноза Том Донкин кој "се скарал" со...

Електронските цигари може да доведат до срцеви заболувања

Иако веќе со месеци се шпекулира за влијанието од електронските цигари врз нашето здравје, сега и резултати од нови истражувања покажале дека електорнските цигари...

Само една лажичка дневно прави чуда за вашиот организам

Еве зошто треба да консумирате една лажичка маслиново масло секое утро: Маслиновото масло, уште од дамнешни времиња се користи за многу цели – од здравје,...

Најневерни се жените овен, близнаци и риби

Еве кои се трите најневерни дами според хороскопот:  Овен Жената овен ретко останува верна, освен ако некој партнер навистина не ја освои целосно. Без разлика колку...

Црниот домат е нов кулинарски хит

Благодарение на ГМО инжинерството, научниците одгледаат црн домат кој содржи повеќе антиоксиданс антоцијан, а се користи превентивно при зголемена тежина или дијабетис. Црниот домат стана...

10 работи кои треба да ги направите пред да остарите

Еден сајт спровел истражување во кое прашал луѓе над 50 години што би ги советувале младите за да им е полесно во иднина.Еве што...

Ако сакате да повикувате духови или да се качувате по дрвја...

Да излеземе од рамките на традиционалното образование и да се запознаеме со несекојдневни, по малку бизарни училишта во светот. 1. Училиште за Дедо Мраз, Мичиген Ако...

Работи кои жените никогаш нема да ги разберат за мажите

Мажите и жените се толку многу различни што не ретко имаат проблеми да се разберат едни со други. Еве кои работи жените никако не...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО