Спортистките ги навредувал кој ќе стигне за време на ОИ во...

Светската атлетска федерација во четвртокот ги објави резултатите од своето истражување, според кои дури 87 отсто од навредливите коментари објавени на социјалните мрежи за...

Ролан Гарос е ѓубре кое треба да се отстрани од календарот

Контроверзниот австралиски тенисер Ник Кирјос, повторно ја шокираше јавноста со своето мислење за најдобриот тенисер во светот Србинот Новак Ѓоковиќ, а откри и зашто...

Бибер и ловоров лист ќе бидат забранети за консумирање

Во тек се подготовките за Зимските олимписки игри кои следната година ќе се одржат во Пекинг. Што се однесува до Летните, за претстојното натпреварување...

Кина нема да биде отстранета од ЗОИ во Пекинг

Претседателот на Светската хокеарска федерација, Лук Тардиф, изјави дека организацијата нема да ја исклучи кинеската репрезентација од учество на олимпискиот турнир во Пекинг. За...

Украина мамела на допинг-тестирањата пред ОИ во Токио

Светската антидопинг агенција (ВАДА) утврди дека Украина за да ги исполни условите пред Олимписките игри во Токио, намерно ги регистрирала примероците за допинг собрани...

Олимписките игри се параван за оргии, кондомите најбараната стока!

Олимписките игри се сон за секој спортист. Спортистите секогаш се некако поврзани со секс-скандали, а тоа се случува особено на големите натпреварувања, Олимписките игри,...

ЗОИ 2022 во Пекинг – дисквалификација за спортистите што ќе ги...

Организаторите на Зимските олимписки игри 2022 година во Пекинг најавија дека ќе ги дисквалификуваат спортистите и ќе ги им ги одземаат акредитациите во случај...

ШОКАНТНО: Светската рекордерка во атлетика избодена до смрт!

Голема трагедија ја потресе „кралицата на спортовите“, откако кениската атлетичарка Агнес Тироп, која настапи на Олимписките игри пред два месеци, беше пронајдена мртва во...

Бев на психијатар пред ОИ, не требаше да одам во Токио

Една од најдобрите гимнастичарки во овој спорт, Американката Симон Бајлс, истакна дека требала да се откаже од натпреварувањето уште пред Олимписките игри во Токио,...

ИОК воведува строги антиковид мерки за време на ЗОИ во Пекинг

Строги антиковид мерки и помош за вакцинирање на спортистите, кои ќе настапат на Зимските олимписки игри идната година во Пекинг, најави денеска претседателот на...

На британските атлетичари ќе им го одземат олимпиското сребро

Мега скандал ја тресе атлетиката, бидејќи на Велика Британија ќе ѝ биде одземен сребрениот медал освоен во штафетата 4х100 метри на Олимписките игри во...

Одби да се бори, па доби казна која ни во сон...

Алжирскиот џудист Фети Нурин е суспендиран на 10 години поради одбивање да ги одмери силите со израелски противник. Имено, Алжирецот на Олимписките игри во Токио...

За влакно и избега финалето на Наковска Бикова

Македонската  параолимпијка Оливера Наковска Бикова не успеа да се пласира во  финале, во дисциплината П3-Спорт пиштол на 25 метри на Параолимписките игри во Токио. Таа...

Наковска Бикова подогтвена да донесе злато од Токио

Оливера Наковска Бикова ќе биде нашата единствена претставничка на Параолимписките игри во Токио. Таа ќе се натпреварува во три дисциплини, П2-воздушен пиштол жени 10...

И на ОИ имало гадни спортови – еден е особено морбиден!

Низ историјата на Олимписките игри имало навистина глупави и сурови спортови, што низ текот на годините истите се осовремениле. Прво, вторите модерни Игри, одржани во...

Блескаат градите на Суботина (ФОТО)

Руската репрезентативка во синхронизирано пливање, Варвара Суботина, ги пропушти Олимписките игри во Токио поради здравствени проблеми. Сигурно фановите ширум светот се надеваа дека ќе...

Олимпијка објави вознемирувачка порака, а неколку часа потоа е пронајдена мртва

Неколку дена по завршувањето на Олимписките игри пристигна шокантна вест. Имено, новозеландската велосипедистка Оливија Подмор, која беше дел од олимпиското семејство во Рио де...

Поважно ѝ е да се соблече, резултатите во втор план

Канадската атлетичарка Алисија Њуман, на Олимписките игри дојде по неверојатниот скандал со нејзините голи слики што се појавија на страниците за возрасни, а потоа...

Во Грузија го тепале со шипки, Србија го прибра и ѝ...

Зураби Датунашвили имаше херојско патување до олимписката бронза под знамето на Србија, по тажното заминување од својата Грузија. Дваесет и деветгодишниот Датунашвили освои три...

Георгиевски за ВЕЧЕР: Сега јас ја израдував Македонија, а во Париз...

Македонија отсекогаш изобилувала со талентирани спортисти кои неретко биле спречени, пред сè поради финансиски причини, да го покажат целиот свој потенцијал на големите натпреварувања....

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети