Работниот ден треба да трае три часа

Едно британско истражување кое опфатило 1.989 службеници кои работат во канцеларија, покажа дека вообичаениот осумчасовен работен ден е непотребно долг, зашто тие се продуктивни...

Барајте покачување во среда, не позајмувајте во вторник

Начинот на кој се справувате со парите, па дури и положбата на метлата во куќата, според старите народни верувања, може да влијаат на финансиската...

Исчистете ги темните дамки од лицето со лимон, лук и кромид

Темните дамки на кожата се појавуваат како резултат на изложување на сончевите зраци, поради возраста, но и заради појавата на акни, и дефинитивно не...

Швеѓаните смислија начин како бесплатно да го згреете домот

Некои се греат на дрва, некои на плин, а некои на компјутери. Различни се начините на кои се грееме за време на студените месеци,...

Кејт Мидлтон има конкуренција – ова е најубавата принцеза на светот!

Оваа 33 годишна убавица е една од најмоќните жени во Саудиска Арабија и според многумина таа е прогласена за најубавата принцеза на светот. Со...

Прстот на кој го носиш прстенот открива каква личност си

Можеби мислите дека е сеедно на кој прст носите прстен (не се мисли на свршувачки прстен), но не е така. Само еден поглед на...

Чизми кои се претвораат во панталони

Познат бренд измисли нова мода: Тренд по кој лудува целиот свет. Познатата модна куќа Баленсиага се прослави со лансирање на необични модели на чевли. По...

Ако на вашиот организам му фали витаминот Б12, тоа е знак...

Белата коса која моментално е моден хит меѓу славните, за некои луѓе тоа претставува вистински ужас. Проблемот со кој се сретнуваат голем број на млади...

Несоницата може да предизвика срцев и мозочен удар!

Лошото спиење може да направи повеќе работи отколку што си замислуваме покажуваат новите студии според кои лошиот сон го зголемува ризикот од мозочен и...

Сон на секоја жена е дом без прашина – еве што...

Постои одличен трик како да постигнете беспрекорно чист дом во кој не се собира толку многу прашина. Премачкајте ја површината со оваа смеса и резултатот...

Здравје во чаша: Четири природни пијалоци за рамен стомак

За да ја задоволите вашата жед, испробајте ги овие природни пијалоци и намирници кои, освен тоа што се вкусни, го забрзуваат метаболизмот. Сега е идеално...

Ослободете се од главоболката за минута: Овој народен лек делува побрзо...

Главоболката ќе исчезне поради овој моќен природен лек! Сериозната главоболка може да ве прикова за кревет и да ви ги уништи сите планови. Болката која...

Не појадувал 35 години – тврди дека тоа е здраво!

Др. Mark Mattson, невролог на Националниот институт за здравје во Мериленд, не појадувал цели 35 години. Тој го прескокнувал и ручекот, трчал по два...

Дала 50 000 долари за да личи на Меланија Трамп!

За да личи на Меланија Трамп, Клаудија ги оперирала градите, направила липосукција, бразилско подигање на задникот, затегнување на очните капаци... Клаудија Сиера (42) од Хјустон...

Оваа мајка му дозволила на 8-годишниот син да биде трансвестит!

Џесика од Канада му дозволила на осумгодишниот син Немис да се облекува како драг-квин, односно трансвестит и да има настапи. Дури и го поддржува...

Познати кои се разведоа заради прељуба со дадилките

Иако биле најмени да ги чуваат децата на познати мајки, овие дадилки се „зближиле" со татковците, што довело распад на браковите на славните двојки. Во...

Го победила ракот двапати, па сега и се одолжува на болницата...

Монтана Браун (24) е девојка која двапати го победила ракот. Неодмана се пофалила дека почнала да работи како педијатерска сестра во болицата во која...

Водич кој открива дали вашата врска може да преживее неверство

Едно од многуте прашања кои се наоѓа во главите на многу парови е - "дали бракот може да преживее неверство"? Едно од многуте прашања кои...

„Плејбој“ името го добило по автомобилска компанија

Хју Хефнер можеби и не бил еден од поистакнатите автомобилски ентузијасти, но секогаш ги имал најдобрите автомобили. Куриозитетот за неговото списание, којшто малкумина фанови...

Дали знаете што купувате?!

Дали некогаш сте забележале налепници на овошјето и зеленчукот што го купувате? Знаете ли што значат? 1. Ако кодот има четири цифри кои почнуваат со...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО