Јаболковиот оцет има една фантастична примена која ќе ви заштеди многу...

Јаболковиот оцет има многу бенефиции за нашето здравје, но може да се искористи и за разубавување. Јаболковиот оцет е познат народен лек за многу проблеми,...

Низ светот се шири неизлечива болест, а се пренесува преку орален...

Откако Мајкл Даглас сериозно изјави дека не практикува орален секс бидејќи верува дека токму кунилингус, односно ХПВ, му предизвикало рак на грлото, многумина само...

Има 6 години и армија од обожаватели: Малата Русинка е прогласена...

Додека многумина шестгодишни девојчиња си играат со играчки, Анастасија Књазева е зафатена со градење на модната кариера, а многумина ја нарекуваат и најубавото девојче...

Многу жени не ги сакаат, но овие домашни обврски го продолжуваат...

Секојдневните лесни физички фежби кои вклучуваат трчање и миење садови, заедно со другите домашни обврски, позитивно влијаат на должината на животниот век, тврди едно...

Може да предизвика појава на циста: Четири причини зошто носењето градник...

Тој е секојдневна навика на многу дами и е омилен дел од долната облека. Градникот може да биде од различни материјали, облици, бои и...

Вашето тело ве предупредува: Будењето во текот на ноќта може да...

Доколку често се будите во текот на ноќта, тоа може да биде показател на многу душевни и физички тешкотии за кои не сте свесни....

Што е флекситаријанство и зошто луѓето полудеа по оваа исхрана?

Доколку сте заинтересирани како да го подобрите вашето здравје, исхраната, а воедно да не следите ригорозни правила, проверете што нуди флексибилната вегетаријанска исхрана -...

Лежете, изгубете сантиметри во струкот и намалете ги болките во грбот...

Многу елегантна, лесна и ефикасна можност да се изгубат сантиметри во струкот. Ова е метода на јапонскиот октор Фикуцуџу, автор на позната книга, продадена...

Дени Мастерсон – уште еден актер обвинет за силување

Актерот Дени Мастерсон, кој се прослави со серијата „Луди седумдесети“, е отпуштен од серијата „Д Ранч“, откако четири жени го обвиниле за силување. Првата е...

Несекојдевна кражба: Провалил во сексшоп за да украде кукла

Крадец од Мелбурн провалил во секс-шоп со цел да украде кукла за секс. На видеото од безбедносните камери на продавницата се забележува крадец со фантомка,...

Американка нашла добитен тикет вреден пола милион долари

Роса Ибара од Тексас во ранецот на нејзиниот сопруг пронашла добитен тикет од Лотаријата на Вирџинија од 500.000 долари.  Сопругот на Ибара бил на...

Чудо: 42-годишна жена на свет донела 11 здрави бебиња!

Марија Фернандез, 42-годишна жена на свет донела 11 здрави бебиња! Таа открила дека имала проблеми со забременувањето, што била главната причина зошто таа и...

Заспала на концерт, ја разбудило нешто неочекувано, па почнала да вреска

Госпоѓата уживала во композиција на Стравински и додека слушала како музицира симфонискиот оркестар заспала, но ја разбудило нешто неочекувано, па низ салата се слушнал...

Ја нарекуваа најгрда невеста, нема да верувате како изгледа сега!

Надградба на коса, силикони, диета... Нејзиниот изглед е комплетно сменет... Кога оваа Русинка се омажи пред шест години, а фотографијата од нејзината венчавка се појави...

Исповед: Се хранев здраво, а се дебелеев поради поради овие три...

Малите промени и тоа како можат да имаат големо влијание врз нашето здравје и губењето на несаканите килограми. „Не знам зошто го правев тоа, но...

Само три лажици од оваа смеса дневно ќе направат чудо за...

Оваа витаминска бомба или лековит еликсир е исклучително добар и проверен лек за зголемување на нивото на хемоглобинот, подигање на нивото на крвните зрнца...

Градоначалничка ќе лежи 14 години затвор: Украла 5 милиони евра, го...

Поранешната градоначалничка на бразилскиот град Бом Хардин, позната по тоа што со градот управувала преку апликацијата WhatsApp, е осудена на 14 години затвор, бидејќи...

Чаша студена вода по оброкот – зошто оваа навика му штети...

Многумина пијат студена вода веднаш по оброкот и со тоа го нарушуваат своето здравје. Експертите советуваат по оброкот да го прескокнете консумирањето на чаша студена...

Божиќни украси за сечиј џеб кои можете да ги направите сами

Покрај многубројните подароци и разновидна храна која ја подготвуваме за време на празниците, секогаш се појавуваат непланирани трошоци поврзани со уредувањето на домот за...

Моќен, а едноставен: Рецепт со лен кој ќе ве засити и...

Многумина го сметаат ленот за највредна билка на светот бидејќи од нејзиното стебло се изработува платно за изработка на најубавите парчиња облека. Но, ленот...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО