Тренер на македонски олимпиец доби отказ од работа бидејќи е во...

Тренерот на македонскиот олимпиец Дердан Дехари, Антонио Ристевски, кои моментно се наоѓаат на Зомските олимписки игри во Пекинг, вели дека добил закана за отказ...

Сакаат да ме убијат, тоа нема да се промени и ако...

Ненадејното одложување на доделувањето медали во уметничко лизгање на овогодинешните Зимски олимписки игри во Пекинг, каде Русија го освои златото, повторно ја активираше „бомбата„...

Георгиевски за ВЕЧЕР: Сега јас ја израдував Македонија, а во Париз...

Македонија отсекогаш изобилувала со талентирани спортисти кои неретко биле спречени, пред сè поради финансиски причини, да го покажат целиот свој потенцијал на големите натпреварувања....

Ова нема смисла, невозможно е

Натпреварот меѓу хокеарките на Канада и Русија на Зимските олимписки игри во Пекинг беше одложен за еден час бидејќи канадските хокеарки не се појавија...

Ѓоковиќ е дете од Балканот, не е учтив како Федерер ниту...

Секој неуспех на Новак Ѓоковиќ очигледно стана духовна храна за јавноста на Западот. Поразот на српскиот тенисер во Токио и неговиот неуспешен обид да...

Имавме секс во „четворка“, ги потрошивме сите кондоми

По Европското првенство во фудбал, на кое дебитираше и македонската репрезентација, олимписките игри се втор главен спортски настан ова лето. Тие со сигурност ќе...

Го распарчија цел, а сега болеста му го зафати и мозокот

Иако минатата недела Оксана Домнина, сопругата на поранешниот олимписки шампион Роман Костомаров, во интервју изрази уверување дека познатиот лизгач сигурно ќе закрепне од ужасната...

Одложена церемонијата за доделување медали – се крчка дисквалификација!

Церемонијата на доделување медали за екипната конкуренција во уметничко лизгање на Зимските олимписки игри е одложена поради „правен проблем“ кој може да влијае на...

И македонското знаме меѓу групата што му прави друштво на француски...

Тројцата Американци, двајцата Руси и едниот Французин кои во моментов лебдат во Меѓународната вселенска станица чекале пет години да започне Олимпијадата во Токио за...

Олимпијка објави вознемирувачка порака, а неколку часа потоа е пронајдена мртва

Неколку дена по завршувањето на Олимписките игри пристигна шокантна вест. Имено, новозеландската велосипедистка Оливија Подмор, која беше дел од олимпиското семејство во Рио де...

Валиева со неверојатен настап испиша историја во Пекинг (ВИДЕО)

Камила Валиева испиша историја во уметничко лизгање на Зимските олимписки игри во Пекинг. Рускиот тим го освои златниот медал, а натпреварувањето го одбележа големата Камила...

Јас ќе го расплачам Новак Ѓоковиќ во Токио

Германскиот тенисер Александер Зверев има самодоверба дека тој ќе биде човекот кој би застанал на патот до златото на Новак Ѓоковиќ, на Олимписките игри...

Само што почнаа ЗОИ, а две олимпијки веќе ги соблекоа гаќичките

Зимските олимписки игри во Пекинг се во фокусот на светската спортска јавност овие денови. Вниманието на медиумите особено го привлекоа две натпреварувачки, Австријката Јанине...

Скијањето е мојот живот, но сега приоритет ми е образованието (ФОТО)

Животен сон на секој спортист е настап на најголемото спортско натпреварување –олимпијада или светско првенство. На такво нешто се надева и младиот македонски скијач...

Британците и Русите започнаа војна поради 15-годишната Валиева

Судот за спортска арбитража (ЦАС) утре ќе одлучува за суспензија на младата руска лизгачка Камила Валиева, а нејзината судбина доведе до конфликт меѓу новинарите. Имено,...

ШОКАНТНО: Светската рекордерка во атлетика избодена до смрт!

Голема трагедија ја потресе „кралицата на спортовите“, откако кениската атлетичарка Агнес Тироп, која настапи на Олимписките игри пред два месеци, беше пронајдена мртва во...

Пред некој ден се разбудив, а неа повеќе ја немаше

Одлуката на американската гимнастичарка Симон Бајлс да се повлече од Олимписките игри во Токио поради „ментални проблеми со кои се бори“, наиде на различни...

Да не си им во „кожа“: Заминаа на Олимпијада по медали,...

Во деновите на војните дејствија во Украина, кои многу влијаат на спортот, пристигнаа две информации од Пекинг кои го шокираа светот. Имено, изминатите денови...

Хорор пад на американска скијачка: Со хеликоптер веднаш префрлена во болница...

Велеслаломската трка на патеката Јанкинг беше одбележана со тежок пад на американската скијачка Нина О'Брајан за време на второто возење. Несреќната американска скијачка нема...

Арбреша Реџепи: Ќе го дадам максимумот да ја претставам Македонија во...

И официјално стартуваа 32-те Летни олимписки игри, по година дена одложување поради пандемијата на коронавирус, а Токио во наредните нешто повеќе од две недели...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети