Жена починала додека пливала во морето кај Полихроно

441

Седумдесет и четиригодишна жена почина додека пливала во морето на плажа на Халкидики. Капетанијата на пристаништата во Неа Мудања е известена дека постара жена е извлечена во бессознание од плажата Полихроно во општина Касандра.

Седумдесет и четиригодишна жена е пронајдена онесвестена, во четврток попладне на плажа во Полихроно во општина Касандра на Халкидики.

Брза помош ја пренела жената во здравствениот дом каде била констатирана смрт.

Нејзиното тело ќе биде пренесено на обдукција во Судската служба во Солун, пишува грчки „Ант1њуз“.