Земјотрес во Грција, се тресеше Патра

423

Земјотрес со јачина од 3,6 степени е регистриран нешто пред 15 часот во Грција во областа Патра. Земјотресот е регистриран на длабочина од 5 километри.

Епицентарот на земјотресот бил на 27 километри североисточно од Патра.