“Поздрав од Мадагаскар екипата“ од скопската Зоолошка градина: СЛАДОЛЕД ЗА ЖИВОТНИТЕ/ВИДЕО

65

Зоолошката градина во Скопје на нејзината страница на „Фејсбук“ објави видео на кое може да се види како животните се разладуваат на горештините што ја зафатија државава.

„На екстремно топло време и животните бараат разладување. Традиционално како и секое лето подготвивме сладоледи за нашите најмили. Поздрав од Мадагаскар екипата“, се наведува во објавата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Skopje ZOO (@zoo_skopje)