По братот, почина и мајката на осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ

1351

Во Злот денеска починала Светлана Драгијевиќ, мајката на Дејан Драгијевиќ, осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ, неофицијално дознава порталот Нова.рс.

Како што се дознава, таа ненадејно починала во соседството.

Светлана е мајка на осомничениот за убиството на малата Данка Илиќ, Дејан Драгијевиќ. Таа во април го погреба својот син Далибор, кој беше осомничен дека го криел телото на малата Данка, а почина во полицијата на Бор на распит, поради што Одделот за внатрешна контрола (СУК) го истражува случајот.

Светлана сведочеше дека не знаела ништо за убиството на малата Данка и добила статус на привилегиран сведок.