Ослободете се од стомакот без гладување: Магична напивка од само две состојки која ги топи мастите додека спиете

8279
Фото:пекселс

Можеби звучи како вуду магија, но навистина постои едноставен трик како да го затегнете стомакот што е можно побрзо.

Имено, доведете го вашиот дигестивен систем во рамнотежа, па така ќе го забрзате метаболизмот и драстично ќе ја намалите надуеноста, а резултатите ќе бидат видливи дури за една недела.

Состојки:

1 лажица цимет
2 лажици мед
250 ml вода

Подготовка:

Прво зовријте ја водата, кога ќе зоврие додадете го циметот и добро измешајте, па оставете да се излади, па додадете мед.

Се препорачува да испиете половина од приготвената напивка пред спиење, а другата половина испијте на наутро, кога ќе се разбудите.