Лејди Гага: Не, не сум бремена – едноставно сум лоша во теретана/ФОТО

753

Откако неодамна во медиумите и на социјалните мрежи се појавија гласини за нејзината бременост, се огласи Лејди Гага.

Имено, пејачката за време на викендот заедно со партнерот се појавила на пробата на свадбата на нејзината сестра, а ден подоцна и на венчавката.

За свадбената проба на нејзината сестра, Гага носеше тесен црн фустан каде што беше нагласен нејзиниот стомак, поради што многумина се посомневаа дека е бремена.

@ladygagaregister to vote or check if you’re registered EASILY at www.headcount.org♬ I AM THE AESTHETIC _yaesthetician – yas 💚🌻🍭🫧

Но, Лејди Гага ги демантираше гласините преку нејзиниот профил на TikTok.

„Не сум бремена, само лоша сум во теретана“, напиша таа во описот на видеото додека се насмевнува и позира пред камерата.

@ladygagaregister to vote or check if you’re registered EASILY at www.headcount.org♬ I AM THE AESTHETIC _yaesthetician – yas 💚🌻🍭🫧