ИНЦИДЕНТ ВО ОХРИД: Се скарале децата – се истепале мајките

41

Вчера во 14.50 часот во СВР Охрид е пријавено дека на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, поради меѓусебно недоразбирање помеѓу две малолетни лица, нивните родители П.В.(36) и М.Т.(35), двете од Охрид, го нарушиле јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка.

По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава.