Дете погодено од воздушна пушка во парк во Белград

83

Вечерва околу 19 часот момче се здобило со повреда во пределот на бутовите во улицата Сараевска во Белград, а според медиумите било пукано од воздушна пушка.

Момчето е свесно и комуникативно и е однесено во Институтот за мајка и дете, неофицијално дознава Нова.рс.

Во моментов се утврдува што точно се случило.

На местото на настанот излегла полицијата и брзата помош.