МВР со детали за двојното убиство во Кратово

263

Полициски службеници од ОВР Кратово вчеравечер околу 22:08 часот, ја лишиле од слобода В.И.(36) од Кратово, која е осомничена дека во семејната куќа во Кратово со остар предмет ги нападнала нејзиниот сопруг и неговиот татко, кои починале од здобиените повреди, информира Министерството за внатрешни работи (МВР).

-Таа се сомничи дека во семејната куќа во Кратово со остар предмет ги нападнала нејзиниот сопруг Ј.И.(38) и неговиот татко С.И.(63), кои починале од здобиените повреди, информира МВР.

По насоки на јавен обвинител телата на починатите биле предадени на обдукција.

В.И. била приведена и задржана во полициска станица и по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.