ВИДЕО: Хумелс и подари три бода на Франција

Франција триумфираше над Германија на „Алијанц Арена“ во Минхен со минимални 1:0 (1:0) во последниот натпревар од првото коло во групната фаза на ЕУРО2020. Победата...

Селекторот Ангеловски: Посакувам Европа и светот да нѐ видат во вистинско...

Еден од главните „виновници“ што ќе ја гледаме фудбалската репрезентација на Македонија на Европското првенство е секако предводникот на националниот тим, Игор Ангеловски. Популарниот...

Европа добива нов фудбалски владетел

Едно е сигурно, Европа ќе добие нов фудбалски владетел и тоа благодарение на репрезентацијата на Белгија која со минимални 1:0 ја доби 1/8 финалната...

Едноставно е, ќе ја за*бeме Хрватска

Вториот натптревар од групата „Е“, пресметката помеѓу репрезентациите на Белгија и Канада, заврши со минимален триумф на фаворизираните „ѓаволи“. Единствениот погодок на натпреварот, постигнат...

Најдоброто деколте на Мундијалот: Навивачка на Хрватска им ги замати умот...

Го имаме првото деколте на Светското првенство! Иако натпреварувањето во Катар штотуку започна, слободно можеме да кажеме дека оваа титула оди кај најпознатата хрватска...

Србите немаа ниту еден шут во рамките на голот на Бразил

Репрезентацијата на Србија ниту еднаш не успеа да го погоди противничкиот гол синоќа на натпреварот од Светското првенство 2022 против Бразил (0:2). Вкупно на средбата...

Шпанија и Португалија со фаворитска улога

За неколку часа ќе бидат комплетирани сите 1/4 финални двојки на СП во Катар. Во 16:00 часот стартува 1/8 финалната пресметката помеѓу репрезентациите на...

ФОТО: Пандев го одработи последниот тренинг за Македонија

Фудбалската репрезентација на Македонија ја почуствува и тревата на легендарната „Амстердам арена“, каде утре, со почеток во 18:00 часот ќе го стартува последниот дуел...

Откриена точната причина за исфрлањето на Бензема

Последниот освојувач на „Златната топка“, напаѓачот на Реал (М), Карим Бензема, не доби шанса да настапи и на Светското првенство во Катар. Поради повреда...

Англиски хулигани безмилосно шутираа момче кое лежеше на земја (ВИДЕО)

Пред и после финалето на Европското првенство на „Вембли“ бројни фанови во Англија и Италија направија големи нереди во своите земји, а овој пат...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети