„Азурите“ ќе добијат по 250.000 евра за европската титула

Членовите на италијанската фудбалска репрезентација ќе добијат по 250.000 евра како награда за освојувањето на Европското првенство, јавија локалните медиуми. Италијанската фудбалска федерација за освоеното...

Не славев затоа што не знаев дека победивме

Голманот на Италија, Џанлуиџи Донарума објасни зошто не го прослави крајот на пенал-рулетот во финалето на ЕВРО 2020 против Англија (1:1, 3:2 на пенали). Дваесет...

РОЈ КИН: Каде се Стерлинг и Грилиш?!

Аналитичарот на „Скај Спорт“, легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, упати остри критики кон репрезентативците на Англија, Рахим Стерлинг и Џек Грилиш, кои...

Смртни закани за Рашфорд, Санчо и Сака

Сосема очекувано, репрезентативците на Англија кои не го реализираа ударот од белата точка, Рашфорд, Санчо и Сака, веднаш по натпреварот беа предмет на расистички...

ХАРИ КЕЈН: Пораз кој ќе боли до крајот на кариерата

Капитенот на Англија, Хари Кејн проговори за своите чувства по поразот од Италија во финалето на ЕП 2020. Имаме на што да се гордееме...

ГЕРИ ЛИНЕКЕР: Противниците треба да се плашат од нашите напаѓачи, но…

И легендарниот репрезентативец на Англија, Гери Линекер, откри што мисли за новиот неуспех на „Гордиот Албион“. Ова не е крај на талентираната генерација, ова...

ЛЕОНАРДО БОНУЧИ: Италија повторно им одржа лекција

Стрелецот на израмнувачкиот погодок за Италија, Леонардо Бонучи, по натпреварот изјави дека трофејот се враќа дома, во Рим. Историски погодок, сонот стана реалност, но...

Италијанците се луди – 100%: Почнаа сами да се убиваат (ВИДЕО)

Италијанците се уште се во делириум по освоеното Европско првенство во фудбал, откако во финалето беа подобри од Англија по пенал рулетот. Од сите страни...

Повредени 19 полицајци по судирот со навивачи, уапсени 49 лица

По поразот на Англија од Италија (1:1, 2:3 на пенали) синоќа во финалето на Европското фудбалско првенство, во Лондон, започнаа судири меѓу органите на...

Изборот на изведувачите на пенали е мој, одговорноста е моја

Селекторот на Англија, Герет Саутгејт, ја презеде одговорноста за поразот на пенали во финалето на Европското фудбалско првенство. Англија синоќа во Лондон загуби од...

Можни состави за финалето Италија – Англија

Точно во 21:00 часот ќе стартува финалниот натпревар на ЕП 2020 помеѓу репрезентациите на Италија и Англија. „Гордиот Албион“ е во мала предност поради...

Италија на два чекори до Бразил и Шпанија

Со пласманот во финалето на Европското фудбалско првенство, Италија под водство на селекторот Роберто Манчини ја продолжи серијата без пораз на 33 натпревари и...

Англичаните бараат национален празник ако ја освојат титулата на ЕП 2020

Повеќе од 100.000 Англичани се потпишаа досега на онлајн петицијата за прогласување национален празник доколку Англија ја освои титулата на ЕП 2020 што, според...

„Вембли“ е мотив плус за да ги победиме

„Малиот војник“ во дресот на Италија, Марко Верати, изјави дека Англија е во мала предност затоа што игра на домашен терен. Англија е физички...

Само „лудакот“ Манчини веруваше

Крилниот напаѓач на Италија, Фердерико Бернардески, откри дека пред три години, само селекторот, Роберто Манчини, верувал дека неговиот тим може да биде дел од...

Ќе уживаме во финалето со Италија

Капитенот на Англија, Хари Кејн, ги искажа своите очекувања за финалето на ЕП  2020 против Италија. Ова ќе биде неверојатен настан. Многу сум горд...

Италија игра за трофејот против цела Англија

Се што е убаво има крај, а денеска, околу полноќ, ќе означиме крај и на ЕП 2020 кое вечно ќе го паметиме поради историскиот...

Бјорн Кујперс од Холандија ќе го суди финалето на ЕП 2020

Бјорн Кујперс од Холандија ќе го суди финалето на УЕФА ЕУРО 2020 помеѓу Италија и Англија, што ќе се одигра во недела на 11...

Ќе ве запалам и во живо ќе го пренесувам тоа на...

Алваро Мората и Дани Олмо не ги реализираа ударите од белата точка во полуфиналниот пенал рулет против репрезентацијата на Италија. Поради тие промашувања, Шпанија...

Италија – Шпанија е 35. најгледан телевизиски настан во историјата

Полуфиналниот натпревар од ЕП 2020 меѓу Италија и Шпанија е 35. најгледан телевизиски пренос на сите времиња во Италија, јавија локалните медиуми. Натпреварот во кој...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети