Само еден човек во светот го може тоа во моментот:Меси спие...

Лионел Меси на Инстаграм објави слика на која лежи во кревет со трофејот од Светското првенство во рака. Аргентина во неделата ја освои третата титула...

Браќа ќе настапуваат за различна репрезентација во Катар

Светското фудбалско првенство во Катар започнува в недела и сигурно е дека и на ова прилично необично издание на најголемото фудбалско натпреварување во светот...

Саудиска Арабија сака да го организира СП2030 заедно со Грција и...

Саудиска Арабија има намера да се кандидира за домаќин на Светското фудбалско првенство во 20230 година, заедно со Грција и Египет. Ова, како што објавија...

Сега одговорноста е кај играчите

Белгија со 2:0 го загуби дуелот против репрезентацијата на Мароко, а селекторот на поразениот тим, Роберто Мартинез, вината за поразот ја лоцира кај своите...

Меси го игра јубилејниот 1000. натпревар во кариерата

Аргентинскиот напаѓач Лионел Меси вечерва го игра осминафиналниот натпревар на Светското првенство 2022 година против селекцијата на Австралија. Триесет и петгодишниот Аргентинец слави јубелеј...

Додека Шпанија се поти на ЕП, Фабрегас се лади покрај сопругата...

Додека шпанската фудбалска репрезентација се поти на Европското првенство, фудбалерот на Монако, Сеск Фабрегас се лади уживајќи во одморот со својата секси сопруга -...

Фернандеш ја однесе Португалија во осминафиналето

Португалија синоќа обезбеди пласман во полуфиналето на Светското првенство во Катар откако во рамки на второто коло во групата Х го совлада Уругвај со...

Ова натпреварување не е фер

Големиот фаворит за победничкиот трофеј на ЕП 2020, репрезентацијата на Белгија в недела со Севилја ќе го одигра 1/8 финалниот дуел против бранителот на...

Завршницата со новата топка Ал Хилм

Завршните четири натпревари на Светското првенство ќе се играат со нова топка која го носи името Ал Хилм, а е украсена со бордо нијанси...

Нема да калкулираме против Јапонија

Иако на репрезентацијата на Шпанија и е доволен само еден бод од последниот натпревар во групната фаза за да обезбеди пласман во 1/8 финалната...

Перишиќ ја спаси Хрватска од пораз

Фудбалските репрезентации на Хрватска и Чешка, ремизираа 1:1 на вториот натпревар од Европското првенство. Чесите поведоа во првото полувреме од пенал со голот на...

ПСЖ ќе му понуди нов договор на Меси веднаш по Светското...

Напаѓачот на Пари Сен-Жермен, Лионел Меси ќе го продолжи договорот со клубот, соопшти новинарот Фабрицио Романо. Парискиот клуб ќе му понуди нов договор на 35-годишниот...

„Азурите“ ќе добијат по 250.000 евра за европската титула

Членовите на италијанската фудбалска репрезентација ќе добијат по 250.000 евра како награда за освојувањето на Европското првенство, јавија локалните медиуми. Италијанската фудбалска федерација за освоеното...

Еден загинат, повеќемина повредени во шампионското славје во Италија

Едно лице загина во Сицилија за време на прославата по повод европската титула што италијанската фудбалска репрезентација ја освои во неделата по триумфот над...

Тампере ќе биде домаќин на ЕП 2025

Фински Тампере ќе биде еден од четирите града домаќини на групната фаза од Европското првенство во 2025 година, кое заеднички ќе го организираат Финска,...

Не сакам ќерка ми да ми ја отсече главата

Не се баш ретки ситуациите кога селекторот пред очите на својата ќерка ги дава клучевите од репрезентацијата на својот потенцијален зет. Такво нешто се...

Арнаутовиќ доби суспензија од УЕФА за пцовките кон Алиоски

Репрезентативецот на Австрија, Марко Арнаутовиќ, е суспендиран со еден натпревар на Европското првенство поради наврфедите кои ги испрати кон нашиот фудбалер Езѓан Алиоски за...

Пеле со порака до Мбапе

Легендарниот бразилски фудбалер Пеле одговори на зборовите за поддршка од напаѓачот на француската репрезентација Килијан Мбапе. Бразилецот од болница порача: „Благодарам Мбапе. Мило ми е...

Дури 137 фудбалери ќе играат за земја во која не се...

Светското првенство во Катар ќе го одбележи и еден необичен податок – 137 фудбалери кои ќе играат за земја во која не се родени. Од...

Карло Анчелоти: Скалони не смисли ништо ново

Италијанскиот фудбалски стратег Карло Анчелоти, инаку тренер на Реал Мадрид, ги демантираше информациите дека е еден од главните кандидати за селектор на Бразил, а...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети