Free Porn
xbporn

Османи бара поддршка за преговори со ЕУ во октомври

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи денеска ќе престојува во работна посета на Република Полска, а централна тема на средбите што ќе ги...

Вишок килограми во тинејџерските години го зголемува ризикот за срцев удар

Тинејџерите кои се борат со прекумерна телесна тежина имаат поголема веројатност да доживеат срцев удар во поодмината возраст, посочуваат нови истражувања. Научниците анализирале податоци од...

Османи утре во Брисел на средба со Могерини

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи утре ќе престојува во Брисел каде ќе се сретне со високата претставничка за надворешни работи и безбедносна...

Хорор во Мексико: Во бунар откриени човечки останки на 44 лица

Во мексиканската сојузна држава Халиско откриени се човечки останки на 44 лица. Според веста на „Би-би-си“ (BBC), во почетокот на месецот на периферијата од...

Струмичкиот ајвар заминува во странство

Малку ќе остане од пиперката „ајварка" во Струмичко оваа сезона. И трговците и производителите велат дека ајварот годинава заминува во странство поради големата побарувачка...

Општина Гази баба и годинава ќе ја субвенцинира набавката на печки...

Оваа година општина Гази Баба продолжува со субвенционирање на сите граѓани за набавка на нови печки на пелети во износ од 70 отсто од...

Совет за уште повкусно компир-пире: Ако го варите во вода, тоа...

Пирето од компир е вистинска класика меѓу прилозите. Многу го подготвуваат на тој начин што ќе го излупат компирот, ќе го сварат во вода,...

Пронајдени три пакувања марихуана во двор на куќа во Ѓорче Петров

Во двор на куќа во Ѓорче Петров во Скопје, вчера околу 12 часот полициски службеници од единицата Алфа пронашле три поголеми пакувања со марихуана...

Научниците предупредуваат на „заспаниот џин“ кај Лос Анџелес – градот може...

Раседот по должината на брегот кај Лос Анџелес, за кој се веруваше дека мирува, всушност е активен и би можел да предизвика разорен земјотрес...

Дождот спречи шумски пожар да стигне до Долна Лешница во Тетовско

Селото Долна Лешница во општина Желино во петокот навечер ја избегна опасноста шумски пожар да ги зафати првите куќи во населбата. Интервенциите на пожарникарите...

Нема суштествен заклучок за законот за ЈО, работните групи ќе разговораат...

На денешната средба немаше нешто со што суштествено се расчисти или се донесе некој посебен заклучок, така што носењето на законот е се уште...

Мицкоски: Не постои лозар кој што на крајот од оваа реколта...

Првиот заклучок е дека лозарите се незадоволни. Не се задоволни затоа што денеска во Тиквешијата не постои лозар производител кој што на крајот од...

Јавното обвинителство ги презема предметите од СЈО

Јавното обвинителство на Република Северна Македонија ги презема во надлежност и натамошно постапување предметите од Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и...

Сѐ уште гори Скопска Црна Гора

Пожарот кој вчера избувна над скопското село Страчинци на Скопска Црна Гора и натаму е активен, информираат од Протипожарната бригада на Град Скопје. Според податоците...

„Меѓаши”: Да се најде решение за овозможување право на образование на...

Првата детска амбасада во светот „Меѓаши" бара од Министерството за образование и наука да ја преиспита одлуката за одбивање на уписот на првачињата кои...

Палмер: Местото на Северна Македонија е во НАТО и ЕУ

САД силно ја поддржуваат Северна Македонија во реализацијата на своите стратешки цели – полноправното членство во НАТО и отпочнувањето на преговорите со Европската Унија. Ова...

Продолжи собраниската седница за избор на министри и заменици

Собранието денеска ја продолжи 110-тата седница за избор на нови членови на Владата – двајца министри и тројца заменици-министри, која беше прекината доцна синоќа...

Отворен првиот памптрак полигон во Скопје

Со демонстрација на вешто возење велосипеди и ролери вечерва во центарот на градот беше отворен првиот памптрак (pumptrack) полигон во Скопје. Адреналинската патека која...

Бразил ја отфрли помошта од Г7 за борба против пожарите во...

Бразил ја отфрли помошта што ја понудија земјите од Г7 за борба против пожарите во Амазонија, изјави висок официјален претставник на Бразил, притоа повикувајќи...

Почина Тим Бел, политички технолог и светска легенда во односи со...

Познатиот британски политички технолог и легенда во областа на односи со јавноста, Тим Бел, синоќа почина на 77-годишна возраст. Светска слава тој постигна во 1979,...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети