Free Porn
xbporn

Сè ќе се врти околу згодната Алика на ОИ (ФОТО)

Германската атлетичарка Алика Шмид со право ја носи титулата најсекси атлетичарка во светот. Германката се натпреварува во дисциплината на 400 метри, но добро е позната...

Ја победи леукемијата, избори норма и сега целта ѝ е златен...

Јапонската пливачка Рикако Ике стана хероина на Олимписките игри во Токио многу пред почетокот на ова планетарно шоу. Оваа Јапонка успеа да се квалификува...

Нема смисла да се одржат вакви Олимписки игри

Ракометарите на селекцијата на Данска како и повеќето спортисти кои учествуваат на Олимписките игри, не го криеја незадоволството заради одржување на истите без публика. ...

Потрошил 40.000 долари на билети за ОИ без гледачи

Јапонски љубител на спортот потрошил 40.000 долари на билети за Олимписките игри во Токио, за кои во последен момент беше одлучено дека ќе се...

Доби отказ поради шега за холокаустот

Организаторите на Олимписките игри во Токио го отпуштија режисерот на церемонијата на отворање, Кентар Кобајаши, заради шегата со холокаустот, која ја изведе за време...

Во Токио ќе има повеќе тестирања отколку натпреварувања

За неколку часа ќе бидат отворени Летните олимписки игри во Токио, а ситуацијата со пандемијата со коронавирусот е загрижувачка. Затоа сите олимпијци и членови...

Мајките без деца заминаа на ОИ

Капитенот на шпанскиот олимписки тим во синхронизирано пливање, Она Карбонеj, се пожали на „драстичните мерки“ на организаторите, кои ѝ оневозможија да го донесе своето...

Бризбејн ја доби Олимпијадата во 2032 година

Австралискиот град Бризбејн е избран за домаќин на Олимписките игри во 2032 година. Игрите на тој начин се враќаат во Австралија по 32 години...

Забрането објавување на фотографии од спортисти кои клечат

Меѓународниот олимписки комитет (ИОК) и организаторите на Олимписките игри во Токио забранија фотографии на социјалните платформи на спортисти кои клечат за поддршка на кампањата...

Гвинеја го повлече олимпискиот тим од Токио

Во јапонската престолнина Токио има високи бројки на новозаразени со коронавирус, а токму тоа беше причината Гвинеја да го повлече целиот олимписки тим и...

Најголемата македонска надеж за олимписко злато немаше среќа во ждрепката

Еден од најголемите надежи на Македонија за олимписко злато во Токио, таеквондистот Дејан Гергиевски, кој воедно е и знаменоносец на нашата делегација, немаше премногу...

Имавме секс во „четворка“, ги потрошивме сите кондоми

По Европското првенство во фудбал, на кое дебитираше и македонската репрезентација, олимписките игри се втор главен спортски настан ова лето. Тие со сигурност ќе...

Голем скандал пред ЛОИ: Австралиски спортист позитвен на кокаин

Австралискиот спортист во коњички спортови Џејми Кермонд, привремено е суспендиран од националната федерација, откако беше позитивен на кокаин. Тој требаше да учествува на Олимписките игри...

Пукна скандал во Токио: Полските пливачи вратени дома заради непочитување на...

Полската пливача репрезентација заради несериозност, незнаење или пак нешто друго, нема да може да настапи на Олимписките игри во Токио, поточно шестмината репрезентативци под...

Јапонската полиција го пронајде исчезнатиот олимпиец од Уганда

Спортистот од Уганда кој исчезна во Токио (Јапонија), е пронајден. Станува збор за кревачот на тегови Жулиус Секитолеко, кој во Јапонија допатува како член...

Олимпијката што имаше маратонски секс изгледа совршено

До Олимписките игри во Рио де Жанеиро, за Ингрид Оливеира, практично слушаа само оние кои се добро упатени во бразилските спортови, но оваа атрактивна...

Креветите во олимпиското село нема да издржат жежок секс

Картонските кревети во олимпиското село предизвикаа многубројни коментари. Некои тврдат дека се создадени да го ограничат ширењето на коронавирусот и да спречат сексуални односи...

Пред една година едвај преживеа, а денес пишува историја на ОИ

Олимписките игри во Токио само што не почнаа, а на нив ќе настапат и „некои нови деца“ и тоа во модерните спортови. На пример...

Олимпијките добија дозвола да ги надојат своите бебиња

Организаторите на Летните олимписки игри им дозволија на спортистките кои дојат да ги донесат своите бебиња во Токио. Имено, канадската кошаркарка Ким Гошер пред две...

Расте бројот на заразени со коронавирусот во Олимпиското село

Организаторите на Летните олимписки игри во Токио, соопштија дека уште двајца спртисти биле позитивни на коронавирусот. Станува збор за спортисти од иста држава, кои...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети