Ќе се снима филм за секс скандалот Вајнстин

Продукциските куќи Анапурна и План Б, во соработка новинарите од „Њујорк Тајмс“ кои го открија секс скандалот со продуцентот Харви Вајнстин, планираат да снимат филм. Проектот...

Букурешт – град на кабли, висат буквално од секоја зграда

Романскиот главен град Букурешт би можел да се нарече и град на кабли, бидејќи на сите згради висат кабли од телефон, интернет и други дигитални услуги....

Има спас од мравки

Дојде топло време и еве ги пак. Здодевни и непожелни гости во станот, во куќата, во спалната, во трпезаријата, во купатилото.... Каде и да...

Името на мажот открива каков е во кревет

Земете лист и пенкало и пресметајте. На секоја самогласка во името на мажот (А, Е, И, О, У) доделете и го соодветниот број и...

Исланд има најсреќни луѓе!

Зошто луѓето на Исланд, а со тоа и децата се сметаат за најсреќни? Неколку работи зборуваат за тоа.Например, училиштата не се приватни. Сите деца...

Престанале да водат љубов по 6 години брак – парот донел...

Новинарката и сопственичка на веб-страна за водич низ Орландо, Кристен Маниери и нејзиниот сопруг Марко ја оживеале страста во бракот така што постигнале компромис...

Истражувањата потврдуваат: Пет карактеристики кои ги поседуваат најпривлечните мажи

Никој не вели дека совршениот маж мора да ги поседува сите пет карактеристики, но истражувањата велат дека што повеќе, тоа подобро. Еве кои се петте...

Пет масни намирници кои треба да ги консумирате секој ден –...

Во текот на процесот на слабеење, многумина се откажуваат од дотогашниот начин на исхрана и прифаќаат некои нови, често строги правила кои “гарантираат” пад...

Важна е енергијата: Пет собни билки кои привлекуваат љубов во вашиот...

Многумина ги одбираат собните билки според нивниот естетски изглед. Најчесто бираме билки со убави цветови или оригинални листови. Меѓутоа, не сите знаат дека собните...

„Бела смрт”: Колку шеќер дневно смееме да внесуваме?

Кога станува збор за внесување шеќер во организмот, може да се слушнат различни работи. Најчести се оние кои велат дека различни видови „здрава храна”...

Во Токио крадат, за да не бидат сами

Во Јапонија, верувале или не, се почесто се краде. Не крадат младите, туку старите. Причината е многу едноставна. Штом нешто ќе украдете веднаш одите...

На Малдиви, спиење под вода!

Доколку одите на Малдиви верувајте дека таму ќе се воодушевите и тоа со новиот суперлуксузен хотел кој слободно може да се вика "Спиење под...

Чај од коприва: Го намалува шеќерот во крвта и го регенерира...

Копривата е билка која е богата со витамини, минерали и лековити материи. Листот од коприва ефикасно ги олеснува ревматските тегоби, а исто така е...

Лекарите тврдат: Оваа е најдобрата положба за спиење

Положбата на спиење може да биде причина за болки во грбот, воспаление на зглобовите, а може да придонесе проблеми со дишењето и изразено 'рчење....

Пет начини да ги држите под контрола пролетните алергии

Сезонските алергии се проблем за милиони луѓе ширум светот. Со оглед на тоа дека со пролетта доаѓаат поблаги временски услови, се ослободуваат алергени. Дрвјата,...

Што се крие зад црвениот фустан на војвотката Кејт Мидлтон!

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, на првото званично претставување на новородениот принц облече црвено-бел фустан. Ова не е случајно. Речиси идентичен стајлинг 1984 година носеше...

Се скарал со својата мајка, и ја украл кредитната картичка и...

Едно момче од Австралија го преживеал филмот „Сам Дома 2”, само што тој не се изгубил туку неговава авантура била со намера. Дванаесетгодишниот Дру...

Заштитете се од ФБ-манијаци

Ова се неколку важни работи кои треба да ги избришете од ФБ доколку сакате да немате големи непријатности од фб-манијаци: Датум на раѓање -...

Четири правила кои треба да ги знаете доколку редовно ја фарбате...

Доколку сакате да имате фарбана коса која изгледа здраво и негувано, мора да водите сметка за следните нешта. Со промената на бојата на косата треба...

Рузмарин, помага при Алцхајмерова болест!

Што е рузмарин? Старите Грци оваа билка ја посветувале на божицата Афродита. Унгарската кралица Елизабета ја користела за подмладување, а денес во ова наше...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО