Патник не можел да чека да полета авионот, па си излегол...

Еден патник на компанијата Рајанер демонстративно го напуштил авионот кој предолго се задржал на пистата чекајќи дозвола за да полета. Тој после серија разговори со...

Долчевита: Фризура која за пет секунди ќе го промени вашиот изглед

Изминатите неколку сезони, Инстаграм ѕвездите нѝ дадоа неколку причини повеќе зошто треба да им се радуваме на топлите ролки кои се најдоброто парче облека...

Лекарите предупредуваат: Еве зошто детоксикацијата по празниците е опасна по вашето...

Детоксикација и слабеење се двата поими кои се традиционално најпребарувани на интернет по празниците, бидејќи сите сме преполни со храна која во изминатите денови...

Шест рецепти за поздрава и повкусна вода

Водата е најдобар пријател на организмот, но таа може да стане уште поефикасна со додатоци кои го подобруваат нејзиниот ефект и лесно може да...

Експертски предупредувања: Чоколадото ќе исчезне за 40 години!

Експерти предупредуваат дека наредните 40 години светот ќе остане без чоколада, оти на билката какао и се заканува исчезнување при се потоплите временски услови. Какаото...

Истражувањата потврдуваат: Луѓето во брак се посреќни од оние кои се...

Луѓето кои се во брак имаат повеќе причини да бидат позадоволни од оние кои се слободни и сами бидејќи тие кои имаат партнер можат...

Подарокот ги открива неговите чувства

Врз основа на новогодишниот подарок можете да дознаете што некој маж чувствува кон вас и дали со вас планира сериозна врска или само авантура....

Холивуд ќе се бори против сексуалното вознемирување

Над 300 холивудски актери, сценаристи и режисери покренаа иницијатива против сексуалното вознемирување во филмската индустрија и други области. Иницијативата под наслов „Времето истече", беше објавена...

Одбиена венчавка поради страросна разлика од 42 години

Матичар во општината Кањ сир Мер, во француските Приморски Алпи, одби да венча една двојка поради старосна разлика од 42 години. Младоженецот има 80...

Дневен хороскоп за првиот ден од Новата 2018

Овен Иако имате направено добри подготовки, ќе се случи нешто што ќе ве демотивира и нема да бидете во состојба да продолжите понатаму. Не терајте...

Овие работи немојте да ги правите на Нова Година

Суеверие или не, некои луѓе веруваат дека со некои постапки можеме да привлечеме лоша среќа. Според верувањата и обичаите следните работи никако не треба...

АНТОНИЈА РИСТОВСКА СО ПРЕПОРАКИ:Најважно е да се чувствувате удобно за да...

Дизајнерката Антонија Ристовска вели дека најважно од се во однос на изгледот на новогодишната ноќ е да бидете свои и оригинални. “Мојот совет е секогаш...

ДЕКАНКАТА НА АРТ И ДИЗАЈН НА ЕУРМ, ЈАНА МАНЕВА – ЧУПОСКА...

Деканката на катедрата за арт и дизајн на Европскиот Универзитет во Скопје, проф. д-р Јана Манева Чупоска ги советува припадничките на понежниот пол за...

СОФИЈА СТОЈЧЕВСКА: Меки кадрици и благи таласи и ќе изгледате како...

Иако до најлудата ноќ во годината остана само уште еден ден многу девојки се уште немаат одлучено каква фризура да направат. Токму поради тоа...

ДАНИЕЛ НИКОЛОВСКИ СОВЕТУВА: Сјаен тен и изразени контури за совршен новогодишен...

Шминката е универзална магија која во потполност може да го промени ликот на жената. Доколку сакате да изгледате магично и уникатно за најлудата ноќ...

Во новогодишната ноќ облечете црвена долна облека, а еве и зошто

Станува збор за верување кое потекнува од Италија, но брзо се раширило низ Европа. Првичното верување да се носи црвена долна облека било поврзано...

За да имате пари во 2018 овие намирници мора да ги...

Поставувањето на богата новогодишна трпеза нема за цел само да не нахрани, секое јадење треба да биде внимателно одбрано бидејќи со себе носи одреден...

Поседувањето премногу играчки може да ја намали детската креативност во текот...

Научниците предводени од терапевтката Алексија Мец од универзитетот во Толедо во Охајо, ја проучувале врската помеѓу бројот на играчки и начинот на кој децата...

Знаци кои го издаваат дека нема сериозни планови со вас

Привремените решенија не се секогаш лоша работа, но важно е да сме свесни дека се привремени. Во врските не е секогаш лесно да се препознаат,...

Спиете пет до шест часа во текот на ноќта? Лекарите советуваат...

Без воздух можеме да живееме околу три минути, без вода три дена, а без храна 21 ден. Покрај основната потреба за воздух, вода и...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО