Алек Болдвин го потврди бракот на Хејли и Џастин Бибер

Алек Болдвин откри дека неговата внука Хејли и нејзиното момче, Џастин Бибер, стапиле во брак, иако самата Хејли ги негираше шпекулациите во петокот. - Тие...

„Лонгплеј-ката“ слави роденден

Грамофонската плоча или популарната „лонгплеј-ка“, денеска слави роденден. Пред точно 87 години во Њујорк, компанијата „RCA Victor“, го претстави првиот таков носач на звук...

Големо откритие на археолозите во Египет – пронајдена древна сфинга

Египетски археолози пронајдоа скулптура на сфинга при истражувања во храмот Ком Омбо во градот Асуан. Египетското Министерство за антиквитети соопшти дека склуптурата на митското суштество...

Хаос во циркус: Исплашена камила повреди осум лица/Видео

Исплашена камила повреди шест деца и едно возрасно лице во циркус во Питсбург. Локалните власти соопштија дека на едно дете му е скршена раката,...

Крадци по грешка украле урна со пепел на покојник

Британската полиција трага по двaјца мажи кои се осомничен дека при грабеж на една куќа во Лондон, заедно со пари, платежни картичи и накит,...

Макрон и Лени Кравиц се сретнале на концерт на U2

Да го сретнете претседателот зад сцената на концерт на U2 во Париз, напиша Лени Кравиц на фотографијата со Емануел Макрон, која ја објави во...

Џенифер Лоренс: Ѕвездите лaжат за начинот на кој губат килограми

Џенифер Лоренс, која е позната по тоа што не го поднесува лажниот холивудски гламур, уште еднаш ги разобличи своите колеги за нивното лицемерство. Во интервју...

„Самсунг” има варијанта на „Галакси С10″ со пет камери

Според најновите информации од корејските медиуми, „Самсунг“ има барем една варијанта на „Галакси С10“, кој ќе биде опремена со пет камери. Извори на „ИТЊуз“ тврдат...

Идолот на милиони тинејџери заплива во брачните води

Идолот на милиони тинејџери, Џастин Бибер, и на неговата свршеница Хејли Болдвин го кажаа „судбоносното да“. Тие се венчале во четвртокот, само два месеци, откако...

Со ураганот Флоренс на улиците допливаа ајкули

Ураганот Флоренс го погоди брегот на Северна Каролина, а со себе донесе обилни дождови и исфрли голема количина морска вода на улиците. Гувернерот на...

Хорор временска прогноза/Видео

Веројатно нема човек кој барем еднаш дневно не погледнува на телевизија, интернет или мобилен телефон,  какво ќе биде времето утре. Колку да знаеме дали...

Куче за градоначалник, а зошто да не! Град во Калифорнија веќе...

„Тој е пријателски настроен и секогаш му дозволува на мојот син да го гали“, не е опис кој можете да го слушнете за некој...

Huawei Mate 20 Lite – партнер и портрет на современиот млад...

Ако барате пример за тоа како се развива Huawei како бренд и компанија, само треба да ја разгледате главната серија Mate. Уште со основањето...

Синот на Пабло Ескобар: Френк Синатра работеше за татко ми

Синот на Пабло Ескобар тврди дека пејачот и глумец Френк Синатра бил „негов човек во Мајами", т.е. таму препродавал кокаин. Ескобар, кој е роден во...

Европејците живеат подолго, но се подебели и премногу пијат и пушат

Жителите на Европа живеат подолго, се наведува во извештајот на Европската здравствена агенција, но и се предупредува дека напредокот го загрозуваат ризик факторите, меѓу...

Лутината го слабее имунитетот, а виновна е и за мозочен и...

Нездравите епизоди со лутина како експлозивен излив на бес или пренасочување на истиот тој бес на самиот себе го уништува организмот. Оние кои се...

Рецепт – Домашен супер-пилинг против целулит

Целулитот е еден од најпопуларните женски "непријатели", а го има речиси секоја жена на светот. Покрај вежбање и пиење голема количина на вода, секако ви...

Звучи како фантазија, но е јаве: Оваа куќа е направена од...

Будење во традиционална куќа во целост направена од чоколадо можеби звучи како фантазија, но тој сон едноставно стана јаве. Единствената традиционална куќа ја осмисли и...

Мал трик кој значајно ќе го подобри вашиот сексуален живот

Нормално е сите понекогаш да талкаме со мислите. Ако водите многу стресен и брз живот, не е необично во текот на сексот да почнете...

Чудните имиња на производите на Икеа

Кога имате стотици или илјадници производи во својата понуда, најлесно би било да ги означувате со броеви или називи кои купувачите би можеле најлесно...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО