Исчистете ги цревата за 24 часа: Исфрлете ја несварената храна и...

Оваа еднодневна диета ќе направи вашето тело да заборави на празничното прејадување. Празничната храна навистина е вкусна и убава, но знае да создаде разни проблеми...

Слаткиот вкус на здравјето: Задолжително ставете ја црната чоколада во секојдневното...

Не зборуваме за чоколадите во кои благото го сочинува шеќерот. Зборуваме за темната чоколада која поради многу причини би требало да биде на вашето...

Американец веќе 60 години живее заробен во железна машина

70-годишниот Пол Александер, Американец од Тексас, како дете заболел од полио, болест која му ги изела мускулите, и од тогаш живее во железни "бели...

Научниците тврдат: Научете да се досадувате заедно со партнерот и засекогаш...

Заедничкото готвење или гледање телевизија ви делува досадно и клише, но всушност само една работа може да го спаси вашиот брак или врска. Тајната...

Диета со утринска банана: Уништува 5 килограми масти за една недела!

Бананите се богати со скроб кој има низок гликемиски индекс, што значи дека подолго се вари и остава чувство на ситост подолго време, истовремено...

Чудо во чаша: Неверојатен пијалок со тајна состојка кој ја лекува...

Без разлика на тоа дали сте претерале во теретана или закрепнувате од сезонска настинка, потребен ви е ефективен „подигнувач“ на енергијата. За уморните мускули...

Едноставен трик кој ви гарантира помал апетит!

Многу е тешко да го запреме прејадувањето. Потребна ни е голема самоконтрола за да изедеме помали порции и да им одолееме на десертите кои...

Чаша студена вода по оброкот – зошто оваа навика му штети...

Многумина пијат студена вода веднаш по оброкот и со тоа го нарушуваат своето здравје. Експертите советуваат по оброкот да го прескокнете консумирањето на чаша студена...

Семките на калинката ги забавуваат симптомите на Алцхајмер

Семките се животна енергија на секоја билка, овошје или зеленчук кои ги консумираме и можат да бидат извонредно дополнување во исхраната затоа што содржат...

Го изградиле за војна, а сега уживаат во него: Напуштен нуклеарен...

Нуклеарниот силос во американската сојузна држава Канзас, од периодот на студената војна, бил претворен во луксузно подземно сместување со име "Субтер" и достапен е...

Во само пет чекори: Направете листа со која 2018 година ќе...

Нѝ остана уште малку од 2017 година и сигурно веќе правите нови големи и мали планови за наредната година. Доколку досега и не сте биле...

Три шолји кафе дневно го намалуваат ризикот од срцеви болести

Луѓето кои пијат три до четири шолји кафе дневно имаат поголема веројатност да го зачуваат своето здравје и да го намалат ризикот од прерана...

Фризерите предупредуваат: Сувите шампони се лоша навика – тие предизвикуваат опаѓање...

Со недостатокот на време за миење на косата или одење на фризер, шампоните за суво миење се одлично средство за отстранување на маснотиите, поради...

40 години не отишла на доктор: Овој едноставен рецепт го чува...

Најчестите посети на доктор се поради настинка и кашлица. Една жена случајно дошла до рецепт за имунитет и одлучила да го проба. Оттогаш поминале...

Овие четири работи го намалуваат стресот

За среќа, постојат четири брзи начини како моментално да го намалите нивото на стрес во вашиот организам. 1. Регулирајте го дишењето Кога сте под стрес,...

Се породивте и сега што? Пет начини како лесно да ги...

Се породивте и сега се обидувате да ослабете, но ништо не се случува? Еве во што грешите. Не мора да плаќате скапи производи за слабеење,...

Македонец “продава” баба преку „Пазар 5“

На фејсбук-страната на „Пазар 3“ осамна бизарен оглас – Македонец си ја продава бабата. „Продавам баба, 68 години, има пензија 15.000. Цена по договор“, напишал...

Запрете ја настинката на време: Напиток кој спречува инфекции и вируси

Оваа мешавина на најмоќни природни антибиотици, уништува вируси, бактерии и паразити, но ги чисти синусите и го олеснува дишењето. Состојки: 1/4 филџан рендан лук 1/1 филџан рендан...

Магдонос и сода бикарбона – Здравје, витко тело и намален холестерол...

Овој чај некои лекари го препорачуваат на пациентите кои патат од висок холестерол. Чај за здравје и топење килограми.  Еве како да го направите: СОСТОЈКИ: 2 л...

Американски научници откриле состојка во исхраната која помага при слабеење

Американски научници откриле дека циметот содржи есенцијално масло кое го поттикнува метаболизмот, забрзувајќи го истовремено процесот на согорување на масните ќелии во организмот. Станува збор...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО