Интерпол: За време на ЕУРО 2020 уапсени 1.400 лица и запленети...

Во глобална операција на Интерпол насочена против илегални обложувања и перење пари за време на одржувањето на ЕУРО 2020 лишени од слобода се 1.400...

Георгиевски од скопскиот плоштад: Ветивме медал, донесовме сребро, верувам дека следниот...

  Македонскиот спортски херој, освојувач на сребрен медал од Олимпијадата во Токио во таеквондо +80 килограми, Дејан Георгиевски вечерва им се обрати на своите поддржувачи...

Заслужено сте поразени, бевте одвратни

Италија ја победи Англија на „Вембли“ во финалниот натпревар од ЕП 2020 и тоа благодарение на пенал рулетот, а таквата вест го израдува и...

ВИДЕО: Голот на Чехот Шик избран за најубав на ЕП 2020

Погодокот од половина терен што чешкиот напаѓач Патрик Шик го постигна на натпреварот против Шкотска е прогласен за најубав гол на ЕУРО2020, соопшти Европската...

Ништо не можев да направам

Пол ван Боекел, ВАР судијата на полуфиналниот дуел од ЕП 2020 помеѓу репрезентациите на Англија и Данска, на холандските медиуми им откри што точно...

Идиоти и кукавички штакори, тоа сте!

И поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рио Фердинанд, застана во одбрана на репрезентативците на Англија, Џејдон Санчо, Маркус Рашфорд и Букаио Сака, кои предмет...

Тој за мене е апсолутно животно!

Иако не беше дел од ЕП 2020, контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, речиси секој ден ги полнеше фудбалските страници со своите коментари и изјави...

Пет причини поради кои сите беа против Англија

Со триумфот на Италија и тоа сред Лондон и официјално беше ставен крај на никогаш почудното Европско првенство во фудбал. Турнирот кој се играше...

Англиски хулигани безмилосно шутираа момче кое лежеше на земја (ВИДЕО)

Пред и после финалето на Европското првенство на „Вембли“ бројни фанови во Англија и Италија направија големи нереди во своите земји, а овој пат...

Шкотски весник предлага Манчини да биде прогласен за почесен граѓанин на...

Шкотскиот весник „Национал“ предложи селекторот на италијанската репрезентација Роберто Манчини да биде прогласен за почесен граѓанин на земјата откако тимот ја совлада Англија во...

Еден загинат, повеќемина повредени во шампионското славје во Италија

Едно лице загина во Сицилија за време на прославата по повод европската титула што италијанската фудбалска репрезентација ја освои во неделата по триумфот над...

Англискиот селектор Саутгејт ќе размисли за нов договор

Селекторот на фудбалската репрезентација на Англија, Герет Саутгејт, изјави дека му е потребно време да размисли пред евентуално да потпише продолжување на договорот. Мислам...

„Азурите“ ќе добијат по 250.000 евра за европската титула

Членовите на италијанската фудбалска репрезентација ќе добијат по 250.000 евра како награда за освојувањето на Европското првенство, јавија локалните медиуми. Италијанската фудбалска федерација за освоеното...

Не славев затоа што не знаев дека победивме

Голманот на Италија, Џанлуиџи Донарума објасни зошто не го прослави крајот на пенал-рулетот во финалето на ЕВРО 2020 против Англија (1:1, 3:2 на пенали). Дваесет...

РОЈ КИН: Каде се Стерлинг и Грилиш?!

Аналитичарот на „Скај Спорт“, легендарниот капитен на Манчестер Јунајтед, Рој Кин, упати остри критики кон репрезентативците на Англија, Рахим Стерлинг и Џек Грилиш, кои...

Смртни закани за Рашфорд, Санчо и Сака

Сосема очекувано, репрезентативците на Англија кои не го реализираа ударот од белата точка, Рашфорд, Санчо и Сака, веднаш по натпреварот беа предмет на расистички...

ХАРИ КЕЈН: Пораз кој ќе боли до крајот на кариерата

Капитенот на Англија, Хари Кејн проговори за своите чувства по поразот од Италија во финалето на ЕП 2020. Имаме на што да се гордееме...

ГЕРИ ЛИНЕКЕР: Противниците треба да се плашат од нашите напаѓачи, но…

И легендарниот репрезентативец на Англија, Гери Линекер, откри што мисли за новиот неуспех на „Гордиот Албион“. Ова не е крај на талентираната генерација, ова...

ЛЕОНАРДО БОНУЧИ: Италија повторно им одржа лекција

Стрелецот на израмнувачкиот погодок за Италија, Леонардо Бонучи, по натпреварот изјави дека трофејот се враќа дома, во Рим. Историски погодок, сонот стана реалност, но...

Италијанците се луди – 100%: Почнаа сами да се убиваат (ВИДЕО)

Италијанците се уште се во делириум по освоеното Европско првенство во фудбал, откако во финалето беа подобри од Англија по пенал рулетот. Од сите страни...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети