Free Porn
xbporn

Новиот список лектири – шминка, или…?!

Бирото за развој на образованието неодамна го објави списокот за лектири за основно образование за учебната 2019/2020, со што наставниците и учениците од второ...

Марјановиќ: Ракот ќе се лекува како обична бактериска инфекција

Србија е горда на својот сограѓанин магистeрот на биолошки науки Немања Деспот Марјановиќ кој на Харвард истражува нов метод на лекување на малигните заболувања. Тој...

Француски суд одби барање на државјани да се вратат од Сирија

Државниот совет на Франција, највисокиот административен суд во земјата, одби барање на Французинки, сопруги на екстремисти во Сирија, да се вратат во својата татковина...

Мадуро: Новите американски санкции се „незаконски и неморални“

Венецуелскиот претседател Николас Мадуро новите американски санкции против Централната банка на Венецуела ги нарече „нелегални и неморални“. – Повторно воведоа серија еднострани санкции, сосема незаконски...

Тодевска за Израел ќе ја облече Ношпал!

Тамара Тодевска, овогодишната наша претставничка на "Песна на Евровизија" во Тел Авив, секојдневно ја бомбардира нацијата со деталите од настапот кој за неа е...

Брза помош ќе добие 12 нови возила, уште осум ќе се...

Набавката на возила за Итна медицинска помош заврши, до крајот на месецот е рокот за испорака и ги очекуваме 12-те нови возила што ќе...

Власта и опозицијата без договор за СЈО, нов обид во петок

Работните групи на власта и опозицијата на вчерашната прва средба не постигнаа согласност околу предлог-законот за Јавното обвинителство со кој се решава и статусот...

ВО ИЗРАЕЛ СО ТАМАРА ТОДЕВСКА и “Марионка” на Евровизиската сцена!

- Со посебно задоволство сакам да ве известам дека официјално сум дел од супер тимот на овогодишната претставничка Тамара Тодевска на нашата земја на...

Во Скопје по 20 пат “Виенски бал“: На “Убавиот син Дунав“...

-Дозволете ми да го искажам моето и задоволството на мојата сопруга што сме вечерва тука заедно со вас, рече премиерот Заев во обраќањето пред...

ИЗДВОЕНА ВЕСТ

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети