Се е во рацете на Дембеле

Новиот предводник на каталонскиот гигант Барселона, Роналд Куман, откри дека се е во рацете на францускиот интернационалец Осман Дембеле, кога е во прашање неговата...

Сите се гушкаа и бакнуваа

Првиот 1/8 финален натпревар од најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, помеѓу екипите на Аталанта и Валенсија, кој се одигра во Милано, е клучниот...

Македонија против Бугарија во Лигата на нации

Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра во Групата „4“ од Ц-Лигата на нациите во сезоната 2022/23 заедно со селекциите на Бугарија, Грузија и Гибралтар...

Хари Кејн има дилема

Близок извор до таборот на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем откри дека капитенот на популарните „петли“, Хари Кејн, има сериозна дилема кога е во прашање неговата...

Едоуард сака во Премиер

Францускиот интернационалец од редовите на шкотскиот гигант Селтик, Одсон Едоуард, пред неколку дена ги информирал клупските челници дека сака да ја промени клупската средина...

Бразилецот Роналдо го избрка поранешниот тренер

Легендарниот фудбалер Луис Назарио да Лима Роналдо неодамна стана мнозински сопственик на клубот Крузеиро каде ја започна својата фудбалска кариера. Неговиот прв чекор како...

Конте со крокодилски солзи после поразот од Барса

Тренерот на Интер, Антонио Конте, по поразот од Барселона во 2. коло од Лигата на шампионите (1:2), истакна дека неговиот тим заслужила повеќе. Мислам...

Случајот со Лукаку ќе го расчистиме зад затворени врати

Управното тело на Челзи, клупскиот одбор, го поддржа тренерот Томас Тухел во неговата јавна пресметка со робусниот напаѓач Ромелу Лукаку, но тоа не значи...

Фекир партнер на Пјонтек

Италијанскиот калчо гигант Милан е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на стандардниот првотимец во дресот на францускиот прволигаш Олимпик од Лион, Набил...

Дефиниран наследникот на Зинченко

Актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити, ќе се обиде до крајот на летниот преоден рок да ги осигура услугите на хрватскиот интернационалец...

Ериксен има договор со Јунајтед

Ако им се верува на британските медиуми, тогаш најтрофејниот клуб во Премиер лигата, Манчестер Јунајтед, ќе излезе како победник во трката по потписот на...

Наполи го отпушти Анчелоти

Италијанскиот калчолигаш Наполи и официјално потврди дека става крај на соработката со трофејниот стручњак Карло Анчелоти. Отказот за тренерот доаѓа по синоќешната победа над...

Јирген Клоп е тренер на годината

Германецот Јирген Клоп е прогласен за најдобар тренер на годината во изборот на ФИФА. Стручњакот кој на Ливерпул му донесе европска титула, и за малку...

Се срамам поради тоа што му го направив на Меси

Клучниот натпревар во „јуришот“ на Ливерпул кон трофејот во Лигата на шампиони беше домашниот полуфинален дуел против каталонскиот гигант Барселона. Избраниците на Јурген Клоп...

Само второ полуфинале за Сити во ЛШ

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола ги сумираше резултатите на реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите со Борусија Дортмунд (2:1). Јас сум неверојатно...

Рудигер наследник на Пике

Каталонскиот гигант Барселона ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на германскиот интернациналец од редовите на лондонскиот премиерлигаш...

Четри понуди за Лингард

Четри клуб кои се натпреваруваат во англиската Премиер лига, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на крилниот...

Дефанзивецот на Јуве позитивен на COVID19

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, преку официјално соопштение ја потврди информацијата дека централниот дефанзивец, Даниеле Ругани, бил позитивен на тестот за ковид...

Нови понуди за Емерсон

Германскиот бундеслигаш Баер од Леверкузен и актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, се последните два клуба кои покажаа интерес за услугите на бразилскиот...

Мертенс го повтори рекордот на Наполи за голови во Серија А

Напаѓачот на Наполи, Дрис Мертенс синоќа постигна гол на натпреварот од 32. коло во италијанскиот шампионат против Лацио (5:2). Триесет и тригодишниот Белгиец го повтори...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети