Мурињо убаво го олеснил Манчестер Јунајтед

Англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед го презентираше финансискиот извештај од работата во изминатите три месеци и благодарение на тие податоци, фудбалската јавност откри колку точно...

Јуве ќе избира помеѓу Зидан, Клоп и Дешамп

Земјотресот кој ја стресе Англија со најавата дека трофејниот француски стручњак, Зинедин Зидан, ќе го наследи актуелниот менаџер на Челзи, Маурицио Сари, се прошири...

Јовиќ главен во нападот

Лондонскиот премиерлигаш Челзи е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на српскиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш Ајнтрахт од Франкфурт, Лука Јовиќ. Најдобриот...

Калчо дуел за Киеза

Големите ривали од италијанската Серија А, Интер и Јувентус, ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на најдобриот...

Се знае зошто заминав од Јунајтед

Анхел ди Марија се врати на “Олд Трафорд”, но како фудбалер на ПСЖ. Пред четири години, крилниот напаѓач побега од редовите на Манчестер Јунајтед,...

Икарди ни сметаше на нас и ние на него

Иако сите релевантни италијански медиуми пишуваат дека Мауро Икарди е исфрлен од првиот тим на калчо гигантот Интер, предводникот на “нероазурите”, Лучијано Спалети, откри...

ПСЖ ќе ја освои Лигата на шампиони

Најскапиот играч во фудбалската историја, Бразилецот Неимар, е убеден дека неговиот тим, ПСЖ, ќе го освои трофејот во годинашното издание на Лигата на шампиони. Моментално,...

Ливерпул фаворит за Вернер

Европскиот клупски вицешампион, тимот на Ливерпул, моментално важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на најдобриот играч во дресот на германскиот бундеслигаш...

Феликс проценет на 100 мил. фунти

Најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на големиот талент од редовите на португалскиот гигант,...

Кеси не мрда од “Сан Сиро”

Одличниот играч за врска во дресот на италијанскиот калчо гигант Милан, Франк Кеси, стави крај на сите дилеми кога е во прашање неговата клупска...

Дибала и 50 мил. евра за Салах

Актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, сериозно е заинтересиран за услугите на најдобриот фудбалер во дресот на англискиот премиерлигаш Ливерпул, Мохамед Салах. Пред неколку...

Едвај чекам Меси да замине во пензија

Голем е бројот на тие кои сметаат дека Лионел Меси е најдобар играч во фудбалската историја, а мал е бројот на тие кои не...

Првата опција беше да направиме голем скандал

Во ексклузивното интервју кое го даде за најтиражниот спортски весник во Италија, „Газета дело спорт“, главниот оперативец на Јувентус, Фабио Паратичи, откри како „старата...

Кулибали вреди 200 мил. евра

Раководните лица на Наполи испратија јасна порака до сите клубови кои ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите...

Дефинирана цената на Ракитиќ

Актуелниот шампион на Шпанија, тимот на Барселона, ќе се обиде за време на летниот преоден рок да се ослободи од услугите на хрватскиот интернационалец,...

Емери го мерка Сусо

Шпанскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчо гигант Милан, Сусо, е најновата желба на актуелниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Унаи Емери. Скаутите на „топчиите“...

Спалети лобира за Сисоко

Доколку остане во тренерското столче, актуелниот предводник на италијанскиот калчо гигант Интер, Лучијано Спалети, ќе побара во новата клупска сезона на располагање да ги...

Салах во Јувентус за 200 мил. евра!

Угледниот британски таблоид „Градијан“ го привлече вниманието на фудбалската јавност со информацијата дека актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, е подготвен да одвои...

Полесно ми е да играм со ваквиот стил на игра

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Антони Марсијал, јавно го пофали шефот на стручниот штаб, Оле Гунар Солскер. Откако седна во менаџерското столче, норвешниот стручњак не...

Ајакс е прва пречка за бранителот на тронот

Од сите фаворити, кога е во прашање трофејот во најпрестижното клупско натпреварување, Лигата на шампиони, на хартија, најлесна задача во 1/8 финалната рунда би...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети