Клоп го мерка Коман

Францускиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), Кингсли Коман, е најновата желба на менаџерот на англискиот премиерлигаш Ливерпул,...

Икарди недостапен за Јувентус

Претседателот на Интер, Стивен Жанг, се обиде да стави крај на сите дилеми кога е во прашање клупската иднина на аргентинскиот интернационалец, Мауро Икарди. ...

Најпосле полесна задача за Јунајтед

По одигрувањето на последниот меч од осминафиналната фаза, познати се двојките за четвртфиналето во англискиот ФА куп. Во последниот натпревар, фудбалерите на Манчестер Јунајтед...

На теренот се лути ривалки, а надвор од него љубовнички!

Швајцарските фудбалски репрезентативки, Алиша Бекман и Рамона Бакман, веќе подолг период се во сериозна љубовна врска. И двете сексапилни девојки настапуваат во Англија, а...

Бегал од разбојници, па завршил со лисици

Британските медиуми ја пласираа информацијата дека напаѓачот на Стоук, Саидо Берахињо е уапсен во понеделникот наутро. Лондонската полиција околу три часот по полноќ добила дојава...

Баерн (М) подготвен за атомскиот напад на Ливерпул

Секоја чест за првиот меѓусебен дуел помеѓу фудбалерите на Лион и Барселона, но очите на фудбалската јавност денеска ќе бидат насочени кон “Енфилд”, каде...

Дербито за Шкендија, но Вардар сериозно оштетен

За жал, стартот на пролетниот дел од актуелната сезона во македонската Прва фудбалска лига најмногу ќе биде запаметен по скандалозното судење на дерби натпреварот...

Винисиус побара 10 мил. евра

Шпанските медиуми открија дека клупските челници на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), имаат сериозен проблем со бразилскиот интернационалец Винисиус...

Франција е можна опција

Контроверзниот португалски стручњак, Жозе Мурињо, го привлече вниманието на фудбалската јавност со изјавата дека би немал ништо против доколку својата богата тренерска кариера ја...

Де Хеа најплатен играч во Премиер

Ако се реализираат последните најави кои пристигнуваат од “Олд Трафорд”, тогаш првиот голман на Манчестер Јунајтед, за неколку недели ќе биде сопственик и на...

Ванда рони крокодилски солзи поради Икарди

Ванда Нара, сопругата на напаѓачот на Интер, Мауро Икарди, почна да плаче за време на интервју на „Медиасет“ во моментот кога говореше за ситуацијата...

Во пријателски натпревар ЖФК „Каменица Саса“ поразен од ЖФК „Спортисимо“ од...

Во пријателски фудбалски натпревар, денеска во Македонска Каменица, силите ги одмерија фудбалерките на ЖФК „Каменица Саса“ кои го пречекаа силниот тим на ЖФК „Спортисимо“...

Минимална победа за Шкендија во дербито со Вардар

Лидерот во Првата македонска фудбалска лига, тимот на Шкендија забележа победа со 1:0 против Вардар во дерби натпреварот од 19. коло. Натпреварот во Тетово го...

Роднина на фудбалерот тврди: Сала е убие, мора да се продолжи...

Аргентинскиот фудбалер, Емилијано Сала,  за последен пат беше испратен кон неговиот вечен дом, а и по неговиот погреб не престануваат теориите на заговор и...

Исполнета желбата на Валверде

Раководните лица на каталонскиот гигант Барселона експресно ја исполнија големата желба на шефот на стручниот штаб, Ернесто Валверде.   Трофејниот шпански стручњак пред неколку дена изјави...

Де Лигт како дефанзивен столб

Англискиот премиерлигаш Ливерпул е последниот клуб кој покажа интерес за услугите на стандардниот првотимец во дресот на холандскиот гигант Ајакс, Матијас де Лигт. Репрезентативецот на...

Бејл не мрда од “Бернабеу”

Близок извор до таборот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), откри дека и покрај постојаните критики кои пристигнуваат на...

Вистината за Манчестер Јунајтед

Се што е направено по именувањето на Солскер за менаџер не е ништо друго освен позитивен шок, успешна терапија со која е “оживеан мртовецот”. Можеби...

Шеикот Бин Салман нуди 3,8 милијарди долари за Манчестер Јунајтед

Дваесеткратниот шампион на Англија, Манчестер Јунајтед може да добие нови сопственици. Откако милијарди беа инвестирани во градскиот ривал Манчестер Сити од арапски сопственици, „црвените...

Да и кажеш на Ванда повеќе да не збори за мене!

Франко Ордине, познатиот италијански новинар, тврди дека Маруо Икарди останал без капитенската лента поради конфликтот со хрватскиот интернационалец, Иван Перишиќ. Сопругата на Икарди, која истовремено...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети