Никој не е полош од Роналдо

Иако само неколку месеци го носи дресот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, најскапата аквизиција во клупската историја, Кристијано Роналдо, веќе ја...

Јунајтед има подобар тим од Ливерпул

Поранешниот капитен на Ливерпул, Џејми Карагер уште еднаш повтори дека Манчестер Јунајтед има подобар тим од тој на Јирген Клоп. Карагер го прокоментира ремито...

Солскер ќе добие 200 мил. фунти

Не само што ќе остане на менаџерската функција, актуелниот предводник на англискиот премиерлигаш Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер, ќе добие голем буџет кој ќе...

Кам-бек на Жозе Мурињо

Близок извор до таборот на италијанскиот калчо гигант Интер, го привлече вниманието на спортската јавност со изјавата дека контроверзниот португалски стручњак Жозе Мурињо, сака...

ФОТО: Пронајдено тело во авионот со Сала

Откако приватните истражувачи успеаа да ги лоцираат остатоците од исчезнатиот авион во кој, според сите информации, трагично настрадал аргентинскиот интернационалец Емилијано Сала, неколку часа...

Само во Италија има расизам на трибините

Контроверзниот напаѓач, Марио Балотели, со погодок ја започна новата авантура во дресот на францускиот гигант Олимпик од Марсеј. Иако има само 28 години, фудбалските...

Свирежите се оправдани кога ќе се плати карта

Интер во изминатите осум дена доживеа три непријатни порази. Калчо гигантот ги загуби првенствените дуели против Торино (0:1) и Болоња (0:1), а во 1/4...

Де Лигт го следи Де Јонг

Централниот дефанзивец на холандскиот гигант Ајакс, Матијас де Лигт, сака да тргне по стапките на својот тимски колега, Френки де Јонг, кој во новата...

Депај е летен приоритет

Крилниот напаѓач на францускиот прволигаш Олимпик од Лион, Мемфис Депај, ќе биде летен приоритет на италијанскиот калчо гигант Милан. Седумкратниот европски клупски шампион и пред...

Инсиње остана само желба

Англиските медиуми открија дека лидерот во Премиер лигата, тимот на Ливерпул, не успеал во намерата да ги осигура услугите на најдобриот фудбалер на италијанскиот...

Пронајдено телото на Емилијано Сала

Приватни истражувачи вчера успеаја да ги лоцираат остатоците од исчезнатиот авион во кој, според сите информации, трагично настрадал Емилијано Сала, а неколку часа подоцна...

Најден е авионот во кој леташе фудбалерот Емилијано Сала

Вечерва е најден авионот со кој леташе фудбалерот на Кардиф, Емилијано Сала со пилотот Дејвид Иботсон , кој пред речиси две недели падна во...

Малку фалеше да го загубиме Лионел Меси

Иако имаме чувство дека знаеме ама баш се за Лионел Меси, има детали од неговиот живот за кои многу малку се збори. Легендата за...

Арсенал остана заглавен со најскапиот фудбалер

За жал, раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, не успеаа во намерата, за време да зимскиот преоден рок, да се ослободат од услугите на...

Сакам да останам во Милано

И покрај проблематичниот старт на авантурата во дресот на италијанскиот калчо гигант Милан, францускиот интернационалец Тимуе Бакајоко, откри дека сака да остане на “Сан...

Летна понуда за Алан

Актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, не се откажува од намерата да ги осигура услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш...

Малком остана пуста желба

Шпанските медиуми открија дека лондонскиот премиерлигаш Арсенал се обидувал до последниот момент да ги осигура услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант...

Неимар е добродојден во Барса

Уругвајскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Луис Суарез, откри дека би немал ништо против доколку повторно соработува со бразилскиот интернационалец од редовите...

Работнички поразен од Поханг стилерс на вториот тест во Анталија

Екипата на Работнички го загуби вториот пријателски натпревар на зимските подготовки во Анталија. Подобар од тимот на Жикица Тасевски беше јужнокорејскиот клуб Поханг стилерс,...

Ако го елиминира ПСЖ, Солскјер останува во Јунајтед

Оле Гунар Солскјер ќе остане на чело на Манчестер Јунајтед ако го елиминира ПСЖ од Лигата на шампионите, вели весникот „Сан“. Судирот во осминафиналето на...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети