Македонија има чудо од дете кое дрибла како Лионел Меси

Никогаш претходно македонската фудбалска репрезентација не била толку близу до пласман на Светско првенство, но за реализација на оваа цел „црвено-жолтите“ ќе имаат исклучително...

Варан достапен за Јунајтед

Шпанскиот гигант Реал (М) планира да стави крај на соработката со францускиот интернационалец Рафаел Варан. Централниот дефанзивец има договор со „кралскиот клуб“ до 2022...

Марсело ќе остане во Реал и следната сезона

Одбранбениот фудбалер Марсело ќе помине уште една сезона во Реал Мадрид. Бразилецот ја контактираше управата на клубот за да ја разјасни ситуацијата по информациите...

Не можам да застанам на патот на некој кој добил повик...

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскер призна дека не се мешал во заминувањето на двајца играчи во репрезентацијата на Брегот на Слоновата Коска...

Австралија, САД и Франција на колена пред Македонија

Ден полн со ЕМОЦИИ! Да знаете дека во моментов има едни деца на Алпите во кои секојдневно ги бијат битките со најголемите земји во...

Фатиме Фетаи, Тупанчевски и Нанев, од првите редови во Палермо...

Во првите редови на стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо на синоќешниот натпревор меѓу репрезентациите на Македонија и Италија беа Министерот за правда Никола Тупанчевски,...

Пике ѝ раскинал на Шакира поради девојка од Скопје

Заменик-капитенот на каталонскиот гигант Барселона, Жерар Пике, веќе со денови е главна тема во јавноста поради разделбата со поп-ѕвездата Шакира. Сосема очекувано, медиумите вината...

Имам 48 – години и поспремен сум од Кристијано Роналдо

Играше за Реал Мадрид, Баерн Минхен, Баер Леверкузен, Хамбург, ги носеше дресовите на бразилските великани Фламенго, Сантош, Гремио, а во јули ќе наполни 48...

ИНТЕРВЈУ: НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ- Ќе ги стопирам сите пари за клубовите поради...

Иако само седум месеци е директор на Агенцијата за млади и спорт, легендарниот ракометен репрезентативец на Македонија, Наумче Мојсовски, успеа да реализира голем дел...

Тен Хаг не трпи будали, исто како Фергусон

Френки де Јонг и неговата желба да остане во редовите на каталонскиот гигант Барселона и понатаму е една од главните теми кога е во...

Хероите пристигнаа во Македонија, преовладуваа емоциите (ФОТО)

Македонската фудбалска репрезентација пристигнаа во Македонија по историското учество на Европското првенство, на кое нашата селекција ги заврши настапите уште во групната фаза. Но,...

Пике многу пати, мора да му помогнеме

Скандалот околу прекинот на љубовната врска помеѓу Пике и Шакира и понатаму е главна тема во сите светски медиуми. Поголемиот дел од истите тврдат...

Меси го „ограби“ ПСЖ, а еден детаљ може да го направи...

Лионел Меси летово се пресели од Барселона, каде ја помина целата кариера, во супербогатиот ПСЖ. Еден од најдобрите играчи во историјата на фудбалот потпиша...

Порно актерка го излуди Феликс

На само 19 години Жоао Феликс е голема ѕвезда во Португалија. Младиот фудбалер неодамна за првпат доби повик за настап во репрезентацијата по одличните...

Фото: На полските навивачи пивото им удри во глава па се...

Македонската метропола е преплавена од полски навивачи во пресрет на квалификацискиот натпревар меѓу Македонија и Полска за пласман на Европско фудбалско првенство во 2020...

ОФИЦИЈАЛНО: Манчестер Сити исфрлен од Лигата на шампиони!

Европската куќа на фудбалот (УЕФА) драконски го казни актуелниот шампион на Англија, тимот на Манчестер Сити. Поради непочитување на Финансискиот фер-плје, популарните „граѓани“ немаат...

Во Турција се создава дрим-тим на „лудаци“

Многу фудбалери кои се залез на кариерата, притоа нивниот пад е јасен и веќе не можат да играат на врвно ниво, бараат клуб во...

Ванда Нара не престанува со провокациите (ФОТО)

Ванда Нара, подобрата половина на ѕвездата на ПСЖ, Мауро Икарди, е позната во јавноста како успешна деловна жена, но и по провокативните објави на...

Македонија на ЕП ќе игра во бордо дресови од рециклиран материјал!...

Македонската фудбалска репрезентација ги промовираше дресовите со кои нашата селекција ќе дебитира на Европското првенство оваа година, а наместо традиционално црвената боја, ќе играме...

Војната го зафати и фудбалот: Роман Абрамович го напушти Челзи!

Сопственикот на Челзи, рускиот милијардер Роман Абрамович, соопшти дека се повлекува од клубот и дека грижата за лондонскиот премиерлигаш ќе ја преземат поверениците од...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети