Манасков ја искина мрежата на Андреас Волф

Македонскиот ракометен репрезентативец Дејан Манасков, одигра фантастичен натпревар за Веспрем, во дуелот со Кил (26-24), пресметка што беше избрана за „дерби на неделата" од...

Шванштајгер откри што му смета кај Ана Ивановиќ

Германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер, ја шокираше јавноста со изјавата во која на американските медиуми им призна што му пречи кај српската тенисерка Ана Иванович,...

Јас сум легенда извлечете ме од долгови

Поранешниот тренер на најдобриот српски тенисер, Новак Ѓоковиќ, Германецот Борис Бекер, неодамна прогласи банкрот, па затоа сега не бира средства за повторно да застане...

Погребан фудбалскиот клуб Модена

Најверните фанови на италијанскиот клуб Модена, пред неколку дена организираа погреб на кој го погребаа омилениот клуб, кој моментално се наоѓа во многу тешка...

Леброн Џејмс заработи 35 мил. долари од продажба на пици

Најдобриот кошаркар во НБА лига, Леброн Џејмс минатата сезона само од играње кошарка и се порзано околу играта на паркетот заработи 80 милиони долари....

Барса нема да биде исфрлена од ЛШ

Најскапиот фудбалер на денешницата, Неимар, кој за време на летниот преоден рок замина од редовите на Барселона и беше купен од ПСЖ за рекордни...

Кога сестрата е поактуелна од братот

Репрезентативецот на Хрватска, Марсело Брозовиќ, повторно е во центарот на фудбалското внимание, но не поради одличните партии како во националниот дрес или во тој...

Задар го изненади МЗТ Скопје

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје го претрпе и првиот пораз на домашен терен сезонава, вкупно втор во АБА-лига, губејќи неочекувано од Задар со 85:80. „Металците“...

Неимар ќе се “празни” кај Анастасија

Светското фудбалско првенство во Русија, што треба да се одржи наредната година сигурно ќе привлече дел од најубавите девојки во оваа земја. Домаќините се...

Фановите на Марадона сакаат Меси да не игра на СП 2018

Легендарниот репрезентативец на Аргентина, Марио Кемпес, е убеден дека ќе се случи вистинска "катастрофа" доколку најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант, Лионел Меси,...

МЗТ Скопје одигра како полупрофесионален тим против Задар

Предводникот на МЗТ Скопје, Александар Тодоров, имаше причини за незадоволство по вториот пораз во третото коло во Регионалната АБА лига, овојпат на домашен терен...

Лихтенштајн е торпедиран, но СП е научна фантастика за Македонија

Како и што се очекуваше, фудбалската репрезентација на Македонија со победа го заврши квалификацискиот циклус за престојниот Мундијал во Русија. Избраниците на Игор Ангеловски го...

Виталиј ќе го одмаздува Владимир Кличко

Поранешниот светски шампион во ВБО и ВБЦ верзиите, Виталиј Кличко даде на знаеење дека сака да се врати во рингот, за да го победи...

Хамилтон се поблиску до освојување на титулата во Ф1

Пилотот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, оствари уште една исклучително важна победа која го доближи до четвртата шампионска титула во Формула 1, откако славеше...

Палмарсон сепак ќе заигра за Барселона, Ненадиќ од јануари во Веспрем

Еден од најдобрите десни бекови во светот, Исланѓанецот Арон Палмарсон во наредните десет дена ќе го облече дресот на Барселона. Челниците на каталонскиот гигант...

Иџе без подиум во Чешка

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, и покрај одличните настапи во текот на сезоната, не успеа да дојде до шампионската титула во ЕТЦЦ шампионатот. Иџе...

Фетел: Ова е болно што ни се случува, но не се...

Себастијан Фетел по прерано завршената трка во Јапонија на патеката Сузука утринава, истакна дека ова е болно што му се случи последните неколку недели,...

Анчелоти откри зошто добил отказ

Пред речиси две недели, челниците на баварскиот гигант решија да стават крај на соработката со Анчелоти, а пред неколку дена, во тренерското столче седна...

Реал (М) да понуди 300 мил. евра за двоецот Кејн-Али

Скаутите на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), со посебно внимание ја следат играта на најдобрите фудбалери во дресот на лондонскиот премиерлигаш...

Надал ја освои 75 титула во кариерата

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, полесно од очекувањето стигна до титулата на турнирот во Пекинг (АТП – 500), откако во финалето славеше над Ник Кирјос...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО