Фановите на Марадона сакаат Меси да не игра на СП 2018

Легендарниот репрезентативец на Аргентина, Марио Кемпес, е убеден дека ќе се случи вистинска "катастрофа" доколку најголемата ѕвезда во дресот на каталонскиот гигант, Лионел Меси,...

МЗТ Скопје одигра како полупрофесионален тим против Задар

Предводникот на МЗТ Скопје, Александар Тодоров, имаше причини за незадоволство по вториот пораз во третото коло во Регионалната АБА лига, овојпат на домашен терен...

Лихтенштајн е торпедиран, но СП е научна фантастика за Македонија

Како и што се очекуваше, фудбалската репрезентација на Македонија со победа го заврши квалификацискиот циклус за престојниот Мундијал во Русија. Избраниците на Игор Ангеловски го...

Виталиј ќе го одмаздува Владимир Кличко

Поранешниот светски шампион во ВБО и ВБЦ верзиите, Виталиј Кличко даде на знаеење дека сака да се врати во рингот, за да го победи...

Хамилтон се поблиску до освојување на титулата во Ф1

Пилотот на Мерцедес, Британецот Луис Хамилтон, оствари уште една исклучително важна победа која го доближи до четвртата шампионска титула во Формула 1, откако славеше...

Палмарсон сепак ќе заигра за Барселона, Ненадиќ од јануари во Веспрем

Еден од најдобрите десни бекови во светот, Исланѓанецот Арон Палмарсон во наредните десет дена ќе го облече дресот на Барселона. Челниците на каталонскиот гигант...

Иџе без подиум во Чешка

Најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе, и покрај одличните настапи во текот на сезоната, не успеа да дојде до шампионската титула во ЕТЦЦ шампионатот. Иџе...

Фетел: Ова е болно што ни се случува, но не се...

Себастијан Фетел по прерано завршената трка во Јапонија на патеката Сузука утринава, истакна дека ова е болно што му се случи последните неколку недели,...

Анчелоти откри зошто добил отказ

Пред речиси две недели, челниците на баварскиот гигант решија да стават крај на соработката со Анчелоти, а пред неколку дена, во тренерското столче седна...

Реал (М) да понуди 300 мил. евра за двоецот Кејн-Али

Скаутите на актуелниот европски клупски шампион, тимот на Реал (М), со посебно внимание ја следат играта на најдобрите фудбалери во дресот на лондонскиот премиерлигаш...

Надал ја освои 75 титула во кариерата

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал, полесно од очекувањето стигна до титулата на турнирот во Пекинг (АТП – 500), откако во финалето славеше над Ник Кирјос...

Агуеро во Милан за 80 мил. фунти

Ако му се верува на најтиражниот британски таблоид "Сан", тогаш италијанскиот калчо гигант Милан ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да...

Металург прокоцка предност од девет гола

Македонскиот ракометен вицешампион, екипата на Металург пропушти голема шанса да дојде до втората победа во Лигата на шампионите, откако на гостувањето кај Мотор имаше...

Доколку ги имав Бејл и Фабрегас се ќе беше поинаку

Шкотскиот тренер, Дејвид Мојс, се уште жали за она што му се случи во најтрофејниот клуб во Англија, кога го презеде по заминувањето на...

Кејт е тајното оружје на Верландер

Една од најзгодните холивудски актерки, Кејт Аптон, која воедно е верена за бејзбол-ѕвездата Џастин Верландер, уште еднаш покажа зошто го заслужува епитетот за најсексапилна...

Венгер најави чистка во Арсенал

Менаџерот на Арсенал, Французинот Арсен Венгер, ќе се обиде во зимскиот преоден рок да се ослободи од дел од фудбалерите кои не му се...

Докузовски има рецепт за МЗТ Скопје и услов за Македонија

Уште на стартот од новата сезона во македонската Прва кошаркарска лига, љубителите ќе имаат можност да уживаат во два дерби натпревари. Првиот ќе се...

Вардар може да игра многу подобро

Српската интернационалка во редовите на мкедонскиот ракометен шампион Вардар, Драгана Цвијиќ имаше перфектно деби во Лигата на шампионите за европскиот вицешампион. Пивотот со седум...

Финска го отпушти селекторот на Хрватска

"Коцкестите" синоќа ремизираа со Финска пред својата публика (1-1) и го доведоа во прашање својот пласман на СП во Русија, бидејќи во последното коло...

Настрадаа ма*ињата на Инсиње

Македонската фудбалска селекција се враќа од Торино со огромен бод по ремито со Италија (1:1). Избраниците на Игор Ангеловски одиграа одличен меч, а пред се...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО