Жезус го пофали Стефан Ристовски

Тренерот на Спортинг, Жорге Жезус искажа комплименти за играта на македонскиот репрезентативец Стефан Ристовски во ремито со Јувентус. Ристовски одлично го чуваше Марио Манџукиќ и...

Нема никаква драма околу Лукаку

Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку веќе шест натпревари нема постигнато гол. Белгиецот не се запиша во листата на стрелците ниту на синоќешниот дуел...

Ангеловски ги одреди фудбалерите за натпреварот Македонија – Норвешка

Селекторот на најдобрата репрезентација на Македонија, Игор Ангеловски одбра 21 фудбалер за контролниот натпревар на македонската репрезентација против Норвешка на 11. ноември 2017. на...

ЦСКА (М) остана и без Вестерман

Рускиот кошаркарски гигант, ЦСКА Москва, објави дека во наредниот период ќе остане без услугите на Лео Вестерман. Французинот се здоби со повреда на колкот...

Мекгрегор ќе се врати кај Сомона

Покрај УФЦ борците кои со својот успех доаѓаат до светска слава, се поголемо внимание привлекуваат и девојките кои ги најавиваат рундите. Многу пати до...

Шест меча суспензија зашто ја тепал девојката

Рагбистот на Далас, Езекуел Елиот, ќе мора да ја одлежи суспензијата од шест натпревари, откако неговата жалба до НФЛ федерацијата беше одбиена. Во објаснувањето...

Формула 1 има возач кој потсетува на Михаел Шумахер

Поранешниот шеф на италијанскиот тим во Формула 1, Ферари, а сегашен спортски директор во најбрзиот циркус на денешницата, Рос Браун, има само пофални зборови...

Фернандо Алонсо има ново маче (ФОТО)

Шпанскиот пилот во тимот на Мекларен, Фернандо Алонсо, подолго време нема подиум во Формула 1, но неговиот приватен живот воопшто не трпи поради тоа....

Икарди е во репрезентацијата само поради женичката

Еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Диего Армандо Марадона, остро ги критикуваше актуелниот селектор на Аргентина, Жорге Сампаоли, челниците во фудбалската федерација, но...

Мурињо е како Мејведер

Како и во секој претходен клуб кој го тренирал, освен во Интер, контроверзниот менаџер Жозе Мурињо, повторно е на удар поради стилот на игра...

Вори, може една фотка? Пред многу години се сликавме, а сега...

Новиот член на хрватската ракометна репрезентацијата Марио Вуглач, го исполни својот детски сон и заигра за националниот тим заедно со еден од своите идоли,...

Имобиле е спасот на Конте

Предводникот на актуелниот шампион на Англија, тимот на Челзи, Антонио Конте, сака во пролетниот дел од актуелната сезона на располагање да ги има и...

Алберто како зимски приоритет

Шпанскиот гигант Атлетико (М) ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на стандардниот првотимец во дресот на италијанскиот...

Мангала во дефанзивната линија

Италијанскиот калчо гигант Интер се уште важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на францускиот интернационалец од редовите на англискиот премиерлигаш Манчестер...

Стари играчи со нови имиња ги збунија фановите во НБА

Минатата година во центарот на вниманието беше НБА кошаркарот Рон Артест, откако одлучи да го промени името во Мет Ворлд Пис, а сезонава на...

Вендел наследник на Лихштајнер

Офанзивниот бек од редовите на германскиот бундеслигаш Баер од Леверкузен, Вендел, најверојатно ќе биде првата летна аквизиција на актуелниот шампион на Италија, тимот на...

Жоргињо како “топчија” во Лондон

Лондонскиот премиерлигаш Арсенал ќе се обиде за време на зимскиот преоден рок да ги осигура услугите на бразилскиот интернационалец од редовите на италија, Жоргињо. Одличниот...

Ѓаволски дрес за Дембеле

Најдобриот фудбалер во дресот на актуелниот шампион на Шкотска, тимот на Селтик, Муса Дембеле, е најновата желба на контроверзниот менаџер на англискиот премиерлигаш Манчестер...

Без ремен на дуелот Наполи – Манчестер Сити

Секоја чест за новиот дуел помеѓу непоразените во групата Х, Тотенхем и Реал (М), но поради бизарната забрана, денеска во центарот на фудбалското внимание...

Ѓоковиќ го пронајде својот наследникот и одлучи да го спонзорира

Поранешниот светски тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, го откри својот наследник. Станува збор за Михаил Топиќ, а кого Ѓоковиќ одлучи да му...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО