Ако не бев фудбалер, сигурно ќе бев невин

Поранешниот репрезентативен на Англија, Питер Крауч, освен по неколкуте награди кои ги доби во текот на кариерата, ќе биде запаметен и како фудбалер во...

Мурињо потпиша нов договор и ја откри иднината на Роналдо

Жозе Мурињо потпиша нов договор со Манчестер Јунајтед и се обврза да остане на "Олд Трафорд" до 2020 година. Во новиот договор има и...

По повредата на Де Варгас, Борко ќе биде на голот на...

Откако се повреди голманот на шпанската ракометна репрезентација, Гонзало Перез де Варгас и најверојатно ќе мора да одмара во наредните три недли што значи...

Може и помала плата, само да заиграм за Реал (М)

Шест месеци му беа доволни на Неимар за да сфати дека ПСЖ не е добра дестинација за него. Францускиот весник "Л'Екип" тврди дека бразилскиот...

Не е срамота што испаднавме од Купот на Шпанија

Капитенот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Серхио Рамос, со изјавата која ја даде по елиминацијата на неговиот тим...

УЕФА започна истрага против Санчез

Алексис Санчез пред неколку дена си замина од редовите на Арсенал и го облече дресот на Манчестер Јунајтед. Со преселбата на "Олд Трафорд", Чилеанецот...

Федерер ќе ја заврши кариерата по Австралија опен

Швајцарскиот тенисер, Роже Федерер, по пласманот во финалето на грен слем турнирот Австралија опен, истакна дека би сакал да освои уште една титула пред...

Стоилов и Талески номинирани за во идеалниот тим на ЕП

Пикерот на македонската ракометна репрезентација и на европскиот шампион Вардар, Стојанче Стоилов и левиот бек на германскиот шампион Рајн Некар Левен, Филип Талески се...

Серена Вилијамс воодушевена од приказната на македонскиот тенисер: Луѓето како тебе...

За неверојатната приказна на младиот македонски тенисер Дарко Грнчаров, кој шест месеци беше во кома, дозна и најдобрата тенисерка во светот Американката Серена Вилијамс....

Убаво беше додека траеше, но реалноста е 11. место

Не секогаш амбициите и соништата се поклопуваат со реалноста. Убаво е да се сонува, но уште поубаво е да се стои цврсто на земја...

Некој ни ја искрши куќата на Раб поради таа проклета репрезентација

Непознати сторители, разочарани од поразот на хрватската ракометна репрезентација од Франција на ЕП, што се играше во нивната земја, значеше крај на надежите за...

Штербик доби итен повик да и се приклучи на репрезентацијата на...

Голманот на евроскиот ракометен шампион Вардар, Арпад Штербик, доби итен повик од селекторот Жорди Рибера, да се приклучќи на репрезентацијата на Шпанија за полуфиналниот...

Серена Вилијанс: Не ми е потребно твоето извинување!

Aмериканската тенисерка Серена Вилијамс од својот дом влезе во “твитер војна” со Тенис Сандгрен, сензационалниот четвртфиналист на Австралија опен, кој беше елиминиран од Кореецот...

Ќе седам дома и ќе кршам кревети

Еден од најдобрите возачи во историјата на Мото ГП шампионатот, Италијанецот Валентино Роси не сака да се обврзе да вози во "кралската класа" и...

Двајца Балканци ќе бидат дел од Ол – стар викендот

Српскиот кошаркарски интернационалец, Богдан Богдановиќ, и Хрватот Дарио Шариќ ќе бидат балкански преставници на претстојниот „Ол стар“ викенд во Лос Анџелес. Овие двајца ќе...

Мишела со еден потег те седнува – со два те легнува

За разлика од машката конкуренција каде што славата зависи првенствено од успесите на спортските терени, кај дамите е малку поразлично, бидејќи изгледот претставува важен...

Ново продолжение на сапуницата Един Џеко

Босанскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Рома, Един Џеко, е најновата сапуница во фудбалскиот свет. Веќе со денови доминираат информациите дека е прашање...

Нема секс ако загуби ПСЖ

Познатиот бразилски модел, кој е дел од дружината на "ангелите на Викторија Сикрет", Изабел Гуларт, откри неколку интимни детали од врската со германскиот голман...

Најлоша ноќ во мојот живот

"Ова е мој неуспех", изјави предводникот на актуелниот светски и европски клупски шампион, тимот на Реал (М), Зинедин Зидан, откако неговиот тим доживеа минимален...

Толку од Кинезите, го намалија темпото

Менаџерот на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Арсен Венгер, е убеден дека кинеските клубови веќе не се некој важен факот кога е во прашање пазарот за...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО