Словенија без Доленец против Македонија на ЕП во Хрватска!

Најдобриот ракометар на словенечката ракометна репрезентација, која е противник на македонската репрезентација на Европското првенство во Хрватска, наредната година, Јуре Доленец ќе мора да...

Хрватски ракометар ќе игра за Србија на ЕП

Првпат во историјата еден хрватски ракометар ќе игра за српската репрезентација. Стефан Вујиќ, кој е роден во Ријека, ќе добие српски пасош поради потеклото...

Се врати на пороците: Одом колабрираше во ноќен клуб (Видео)

На поранешната НБА ѕвезда, Ламар Одом, изгледа му доаѓа памет, откако “дехидрираше по напорен тренинг” во еден ноќен клуб. Тој пред две години едвај остана...

Најсексапилната украинска тенисерка призна: Сакав да се омажам за Новак Ѓоковиќ

Украинската тенисерка Марта Костјук, е голема иднина на овој спорт. Таа со само 15 – години има освоено две грен слем титули во јуниорска...

Вознијацки кажа ДА, а среќник е НБА ѕвезда

Поранешниот светски женски тениски рекет број еден, Данката, Каролина Вознијацки, ја разочара машката популација откако објави дека го кажа судбоносното на ДА. Sвездата ја...

Ѓоковиќ е минато, Србија има нов херој

Во периодот кога Новак Ѓоковиќ паузира поради повреда, српските љубители на тенисот имаат нов херој. Станува збор за Филип Крајиновиќ кој играше во финалето...

Норвешка и Австрија во живо за 200 денари

Фудбалската федерација на Македонија денеска ги пушти во продажба влезниците за натпреварот на А репрезентацијата со Норвешка и за квалификациската пресметка на младинците против...

Обезбедувањето не го препозна Рафаел Надал: Извинете, кој сте вие? (Видео)

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал се најде во несекојдневна ситуација, а еден човек од обезбедувањето на турнирот во Париз ќе се „прослави“ низ светот по...

МЗТ Скопје брзо ја потроши муницијата против Мега

Кошаркарите на МЗТ Скопје го претрпеа петиот пораз во Регионалната АБА лига, откако во СЦ „Јане Сандански“ загубија од Мега Бемакс со 92:76. Македонскиот шампион...

Давам се од себе достојно да го заменам Червар, но …

  Македонскиот ракометен вицешампион Металург не успеа да слави на домашен терен против рускиот Чеховски Медведи (26:29) во Лигата на шампионите и се одалечи од...

Глигоров нов селектор на репрезентацијата на Либан

Македонскиот ракометен стручњак Владимир Глигоров, е нов селектор на женската репрезентација на Либан. Поранешниот селектор на македонската репрезентација од неодамна ја продолжи тренерската кариера...

ВИДЕО: Мората го „отпиша“ Манчестер (Ј): „Стемфорд Бриџ“ e (не)специјално место...

Актуелниот шампион во англиската Премиер лига, екипата на Челзи успеа да го надмудри Манчестер Јунајтед, совладувајки го со 1:0, гол кој го постигна летното...

„Мечките“ се разбудија во „Борис Трајковски“ и го изненадија Металург

Ракометарите на Металург не ја оправдаа фаворитската улога во дуелот против рускиот тим Чеховски медведи, откако во Вип Арената „Борис Трајковски“ загубија со 29:26,...

Струмичанец ќе ја предводи Србија на СП во Русија

Еден од омилените српски фудбалски стручњаци најверојатно ќе биде назначен за нов селектор на репрезентацијата на нашиот северен сосед на местото на Славољуб Муслин. Станува...

Ердоган забрани да се гледаа Њујорк никс

Фановите на НБА тимот Њујорк во Турција сезонава нема да можат да ги следат дуелите на овој тим низ ТВ пренос. Причината е забраната...

Не можев да спијам поради Мурињо

Во последното интервју кое го даде за “Би-Би-Си”, шпанскиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Англија, тимот на Челзи, Сеск Фабрегас, откри дека...

Роналдо во геј акција!

Најдобриот фудбалер на денешницата, Кристијано Роналдо, не може ни да претпостави колку далеку иде неговата популарност, ниту пак знае дека најновите фотографии се главна...

Њуи се чувствува виновен за смртта на Аиртон Сена

Најуспешниот дизајнер во историјата на Формула 1, Адријан Њуи, кој во моментов е технички директор на Ред Бул, откри детали за модификациите кои ги...

Македонија ЃП победи за Јанушев, па со емотивна порака го испратија...

Во рамките на првенственото коло од 2. фудбалска лига во Македонија, на стадионот „Ѓорче Петров“, Македонија беше поуспешна од тимот на Зајази со 1:0. Ова...

И Меси знае дека Неимар е наследникот на Роналдо

Работите стануваат се појасни. Трансферот на Неимар во ПСЖ, според шпанските медиуми, бил залажувачки маневр, никој не верува дека Бразилецот предолго ќе се задржи...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО