Синовец по четврти пат во МЗТ Скопје, Мајсторовиќ си замина од...

Српскиот интернационалец Стефан Синовец е нов член на МЗТ Скопје, што претставува негово четврто враќање во редовите на "металците", откако претходно настапуваше во сезоните...

Тотенхем започна преговори со Дембеле

Фудбалерот од средниот ред, Муса Дембеле започна разговори со Тотенхем за да обновување на договоавија медиумите на Островот. Белгискиот играч има актуелен договор кој истекува...

Спал не игра фудбал!

Предводникот на актуелниот шампион на Италија, тимот на Јувентус, Масимилиано Алегри, збесна по одигрувањето на првенствениот дуел против новајлијата во елитното друштво, екипата на...

 Ако не станеме светски прваци, сите ќе сакаат да си заминеме...

Најдобриот аргентински фудбалер Лионел Меси на нешто помалку од три месеци пред стартот на Мундијалот во Русија, изјави дека секој друг исход освен освојување...

Фудбалер на Верона планирал терористички напад!

Поранешниот фудбалер на калчолигашот Верона, Сенегалецот Маме Фили Сал (21), е депортиран од Италија, бидејќи е осомничен за тероризам. Играчот од средниот ред е...

Здравствената состојба на Шумахер нема да биде подобра

Специјалистот Колин Шеф, кому специјалност му се пациенти кои претрпеле повреда на мозокот, откри шокантни детали за здравстеваната состојба на Шумахер. „Здравстевната состојба на Шумахер,...

Пливачка го претепа момчето бидејќи сакаше да и раскине

Британецот Бен Кебел, кој студира на универзитетот во Кентаки, заврши крвав и со скршен носот, откако на својата веќе поранешна девојка, Кетрин Махони (19),...

Најубавото газе во светот го тужи Роналдо за нанесена душевна болка

Сопственичката на нјаубаво газе во светот Ерика Камела (20), подготвена е да ја тужи најголемата ѕвезда во шпанскиот фудбалски гигант Реал од Мадрид, Кристијано...

Начевски и Николов ќе го судат осминафиналето меѓу Монпелје и Барселона

Македонските ракометни судии Славе Николов и Ѓорѓи Начевски ќе ја дели правдата и еден од најинтересните осминафинални дуели во ЕХФ Велукс Лигата на шампионите. Македонските...

Џошуа откри кој ќе му биде совршен противник во кафез

Британскиот боксер Ентони Џошуа, откри дека се почесто размислува да почне да се натпреварува во слободна борба ММА, односно да биде дел од мечевите...

Титулата за Дел Потро, Федерер го опцу судијата (Видео)

Арентинскиот тенисер Хуан Мартин Дел Потро, го најде лекот за непобедливоста на најдобриот тенисер на денешницата Швајцарецот Роже Федерер. Тој славеше над Швајцарецот во...

Јагањац е најдобар стрелец во СЕХА

Во сезоната во која Металург немаше големи резултатски амбиции, туку како алтернатива беше посветен на создавањето на играчи, може да се пофали дека продуцирал...

Работнички со 100-ка го испрати МЗТ Скопје од „Градски парк“

Кошаркарите на Работнички уште еднаш покажаа дека се најсериозен кандидат за титулата во домашното првенство, откако во доиграниот меч од 19. коло во Првата...

Ана и Швајни добија момче

Поранешната српска тениска ѕвезда Ана Ивановиќ и германската фудбалска ѕвезда Бастиан Швајнштајгер се горди родители на момче, објавија светските медиуми. Познатата спортска двојка веќе добива...

Ѕвезди без став и желба, исто како и Жозе

По 60 години Севилја обезбеди пласман во 1/4 финалната рунда од Лигата на шампиони. Тоа го направи откако го елиминираше најтрофејниот англиски клуб, Манчестер...

Лоцирани се проблемите со кои се соочуват младите лица со инвалидност

Националната федерација за спорт и рекреација на инвалидите на Маедонија - Македонски параолимписки комитет, во рамките на спроведување на проектот "Сменете го вашиот начин...

Во несреќа ги загубил мајката и браќата, остана без нозе, но...

Хрватскиот олимпиец Дино Соколовиќ е сензационалниот шампион во слалом на Параолимписките игри што се одржуваат во Пјонгчанг. Изненадувањето во хрватската јавност е огромно, но...

Второто место би било разочарување за нас

Тренерот на актуелниот НБА шампион - Голден стејт, Стив Кер, истакна дека неговите кошаркари мора да бидат подготвени за плејофот. За прв пат во...

Ако не се обидам, нема да си простам

Рускиот хокејар Иља Ковалчук посакува ова лето да се врати во НХЛ и да одигра уште неколку сезони во најсилната лига на светот. Ако...

Евгениј Поп Ацев заврши на 55. место

Изминатиот викенд во Доха (Катар) се одржа првата трка од ФИНА Светски куп, а планирани се вкупно девет за 2018 година, во олимписката дисциплина...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО