Фудбалерот на Зенит претепан на паркинг (Фото)

Фудбалерот на руски Зенит, Денис Терентјев, има среќа што поминал со полесни повреди по лицето и телото, откако поради расправија на паркинг простор, во...

Хорор судар во Уругвај (Видео)

Уругвајскиот автомобилист, Хосе Луис Матос, имаше голема среќа по катастрофалниот судир на трка со своето возило Пежо 208. Автомобилот на целно стартната рамнина, при почетокот...

Кошаркарските прволигаши се собраа да ги решат финансиските проблеми

Здружението на кошаркарски прволигаши одржа состанок на кој конечно беше обезбеден кворум, а на кој се дискутираше околу моменталната состојба на кошаркарската сцена и...

Можеби сум сексист и хомофоб, но не се допингувам

Поранешниот шампион во тешка категорија, Британецот Тајсон Фјури, ги негираше сите обвиненија за допинг и интензивно се подготвува за враќање во рингот. Во исчекување на...

Со Дино Мерлин се е полесно (Видео)

Кошаркарот на Милвоки, Босанецот Мирза Телетовиќ, пред неколку дена го оперираше коленото поради што одредено време ќе отсуствува од терените поради комплетна рехабилитација. Телетовиќ...

Светско клупско првенство со 24 екипи

Светската фудбалска федерација (ФИФА) веќе подолго време размислува да воведе нов систем во Светско клупско првенство, кое треба да биде замена за досегашниот Интерконтинентален...

Водителката го исполни ветувањето: Се соблече гола по пласманот на Перу...

Перуанската водителка Аида Мартинез вети дека ќе се соблече гола доколку нејзината репрезентација избори пласман на Светското првенство во двомечот со Нов Зеланд. Откако...

Стоилов: Не смееме да го потцениме Кристијанштад

Македонскиот ракометен шампион Вардар, во сабота (17.30 ч) го игра последниот натпревар во Лигата на шампионите за оваа календарска година. Избраниците на тренерот Раул...

Ава Карабатиќ им удри мерак на српските кошаркари

Не им беше лесно на српските кошаркари да се сконцентрираат на играта против селекцијата на Грузија во арената “Пионир”, бидејќи во првите редови на...

Нов договор за Ибрахимовиќ

Раководните лица на најтрофејниот клуб во англиската Премиер лига, Манчестер Јунајтед, сериозно размислуваат за продолжување на соработката со шведскиот интернационалец, Златан Ибрахимовиќ. Искусниот напаѓач на...

Сантандер им приреди шок на сопствениците на Формула 1

Формула 1 останува без најголемиот спонзор, откако банката Сантандер објави дека ќе го прекине спонзорството со екипата на Ферари по осум годишна соработка. Не само...

Едно столче, а четири кандидати

По пауза од четири години, Јуп Хајкенс, се врати на клупата на Баерн (М) и покажа дека е идеална замена за Карло Анчелоти. Сепак,...

Со магичното стапче ќе го вратам Неимар

Хрватскиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Иван Ракитиќ, призна дека е среќен поради продолжената соработка со Лионел Меси, но додаде дека кога...

Првата шут-карта ќе биде за Калиниќ

Италијанските медиуми веќе на големо шпекулираат дека хрватскиот интернационалец Никола Калиниќ, ќе биде првиот играч на Милан кој ќе ја промени клупската средина за...

Мекгрегор е богато дете, не му се потребни повеќе борбите

Претседателот на УФЦ организацијата, Дан Вајт, истакна дека не е сигурнен дали најголемата ѕвезда во шампионатот во лесна категорија, Ирецот Конор Мекгрегор, повторно ќе...

Ски – скокови: Тежок пад на Дитхард (Вознемирувачко видео)

Австрискиот натпреварувач во скијачки скокови, Томас Дитхарт (25), претрпе тежок пад на тренинг во австрискиот центар Рамсау и со хеликоптер итно е пренесен во...

Фабриката “Фени” под стечај, кошаркарскиот клуб згаснува!

Кошаркарскиот клуб Фени Индустри е многу близу до згаснување, откако судот во Велес донесе одлука за прогласување стечај на кавадаречкиот комбинат за фероникел, „Фени“. Од...

Не се облекувај премногу секси, ќе ни забранат да ја гледаме...

Почетокот на ждрепката за Светското првенство се наближува и се е подготвено за големиот спортски спектакл во петок, односно формирање на групите. Во 16 часот,...

Куманово ја напушта БИБЛ лигата поради финансиски проблеми

Екипата на Куманово се соочува со финансиски проблеми по одлуката на Општината да ја намали финансиската поддршка за кошаркарскиот клуб кој е гордост на...

Може да истрчаат 100 метри за осум секунди и да скокаат...

Спортската индустрија станува се посилна, бидејќи заработувачката од спорт ги преминува нормалните рамки на човечката имагинација. Затоа од година во година се бараат се...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО