Драмата со Новак Ѓоковиќ во Австралија можеше да се избегне

Австралија опен ќе добие нов шампион оваа сезона, откако Србинот Новак Ѓоковиќ не доби шанса да ја брани титулата, бидејќи беше депортиран од Мелбурн. Српскиот...

Имам 48 – години и поспремен сум од Кристијано Роналдо

Играше за Реал Мадрид, Баерн Минхен, Баер Леверкузен, Хамбург, ги носеше дресовите на бразилските великани Фламенго, Сантош, Гремио, а во јули ќе наполни 48...

ИНТЕРВЈУ: НАУМЧЕ МОЈСОВСКИ- Ќе ги стопирам сите пари за клубовите поради...

Иако само седум месеци е директор на Агенцијата за млади и спорт, легендарниот ракометен репрезентативец на Македонија, Наумче Мојсовски, успеа да реализира голем дел...

Ако ми се случи тоа, веднаш ќе се убијам

Поранешниот американски боксер Мајк Тајсон изминативе неколку недели е во центарот на вниманието по неверојатната трансформација на неговото тело. За време на домашната изолација, Тајсон...

Федерер игра на Ролан Гарос за да му се одмазди на...

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, стигна до финалето на мастерс турнирот во Рим, минатата недела и следниот турнир на кој ќе...

Поранешен македонски репрезентативец целосно збеснал: Јокиќ ме правеше будала, сакав да...

Никола Јокиќ е еден од најдобрите кошаркари на денешницата, двапати беше последователен МВП во НБА лигата, двапати прогласен за најдобар кошаркар во светот, а...

Каков татко, таков син: Стефан Ѓоковиќ е главната атракција на Вимблдон/ФОТО/ВИДЕО

Новак Ѓоковиќ на тренингот во четврток имаше специјален спаринг партнер. Тој одигра „меч“ со синот Стефан, што наиде на воодушевување на Вимблдон. Официјалниот Твитер профил...

АТП го промени начинот на бодување во корист на Роже Федерер

Организацијата на професионални тенисери АТП одлучи да им помогне на играчите и за таа цел го објави новиот пакет на мерки во време на...

Опремата на Новак Ѓоковиќ за Вимблдон вреди колку лекарска плата

Српскиот тенисер, кој е поставен за прв наосител на грен слем турнирот Вимблдон, Новак Ѓоковиќ веќе е во Лондон каде ќе се обиде да...

Згодна новинарка му го растури бракот на тенисерот Фриц

Младата атрактивна новинарка Морган Ридл беше дел од ложата на американскиот тенисер Тејлор Фриц за време на настапите на Индијан Велс. Инаку, Фриц има многу...

Новак Ѓоковиќ е крал на глупостите

Поранешниот светски тениси рекет број еден Чилеанецот Марсело Риос, жестоко го критикуваше српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ. Риос на срамен начин проговори за одлуката на...

Одлуката на Федерер воопшто нема да им се допадне на Надал...

Еден од најдобрите тенисери во светот Швајцарецот Роже Федерер, уште еднаш го изненади тенискиот свет. Швајцарецот, кој во август годинава ќе наполни 40. години,...

Новак Ѓоковиќ нема да патува во Австралија!

Светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ, нема да патува во Австралија. Најдобриот светски тенисер нема да патува во Сиднеј на АТП купот...

Надал ја сака омилената титула и првото место, Новак брка минус...

По одличниот старт на сезоната и освојувањето на Австралија опен во отсуство на Новак Ѓоковиќ, Рафаел Надал мораше да направи пауза поради повреда. Затоа...

Никој не сака да ги гледа Циципас, Зверев, Рубљов, Беретини…

Прославениот швајцарски тенисер Марк Росе, смета дека светскиот тениски рекет број еден Новак Ѓоковиќ е апсолутен фаворит за освојување на трофејот на завршниот мастерс...

ЕХФ ги исфрли француските тимови од Лигата на шампионите

Европската ракометна федерација (ЕХФ) ги исфрли француските тимови ПСЖ и Монпелје од Лигата на шампионите, пренесуваат медиумите од оваа земја. ПСЖ и Монпелје искажаа незадоволство...

ФИА му прогледа низ прсти на Верстапен, а го казни Хамилтон

Британецот Луис Хамилтон ја загуби својата осма светска титула во Формула 1 во последниот круг на трката за Големата награда на Абу Даби. Шампионскиот...

Маестрален поен на Новак Ѓоковиќ (Видео)

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на Вимблдон по голем пресврт против Италијанецот Јаник Синер. Ѓоковиќ губеше со 2:0 во сетови, а...

Тен Хаг не трпи будали, исто како Фергусон

Френки де Јонг и неговата желба да остане во редовите на каталонскиот гигант Барселона и понатаму е една од главните теми кога е во...

Роналдо по победата на Хабиб: Татко ти е горд на тебе

По победата над Џастин Гејчи, многу познати личности испратија порака за подршка за Хабиб Нурмагомедов, кој повторно го врати шампионскиот појас и веднаш потоа...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети