За Новак и Рафа не важат исти правила во Монте Карло

Неделава се игра еден од напопуларните мастерс тениски турнири во Монте Карло. Скоро сите тенисери веќе одамна се пристигнати во Кнежевството и веќе тренираат,...

Кога ќе запре шоуто на кловнот Новак Ѓоковиќ?!

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се наоѓа во главниот ждреб на Индијан Велс, а како што пишуваат американските медиуми има три начини да се најде...

Ѓоковиќ и Надал во „војна“ и надвор од тенискиот терен

Шпанските медиуми открија нова војна меѓу светскиот тениски рекет број еден Србинот Новак Ѓоковиќ и неговиот голем ривал Шпанецот Рафаел Надал, но оваа војна...

Повеќе не постои „голема тројка“, постои само Новак Ѓоковиќ

После освојувањето на Ролан Гарос по вторпат во кариерата, Новак Ѓоковиќ му докажа на светот дека со 19. грен слем титули никој не смее...

Морбидни карикатури: „Шарли Ебдо“ „го погреба“ Ѓоковиќ – „Дајте му ја...

Францускиот весник „Шарли Ебдо“ објави брутални карикатури со првиот светски тенисер Новак Ѓоковиќ. Под ироничен наслов „Остави го Ѓоко на мира, тој го заслужува...

Мерцедес најде замена за Луис Хамилтон

Луис Хамилтон сè уште размислува дали следната сезона ќе атакува на рекордната осма светска титула или ќе се пензионира во наредниот период. Островските медиуми со...

Ѓоковиќ цвета покрај цицлестата Рајиќ (ФОТО)

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ пред неколку дена беше главна ѕвезда на трибините во „Стејплс центарот“, на НБА-натпреварот меѓу ЛА Лејкерс и ЛА Клиперс. Неговото...

Австралија, САД и Франција на колена пред Македонија

Ден полн со ЕМОЦИИ! Да знаете дека во моментов има едни деца на Алпите во кои секојдневно ги бијат битките со најголемите земји во...

Селекторот на Македонија го помешале со петкратен убиец

Наместо во Грузија, селекторот на кошаркарската репрезентација Драган Бајиќ мораше да остане во Скопје поради позитивен тест на коронавирус. Но, пред само неколку дена...

Ексклузивно интервју со Дина Муцунска: Мојата фит форма ја одржувам со...

Ако во минатото знаевме да кажеме дека зад секој успешен маж се крие успешна жена, денеска се почесто знаеме да кажеме дека зад секој...

Леброн ја изневери сопругата со Инстаграм – ѕвезда (ФОТО)

Леброн Џејмс е еден од ретките НБА кошаркари кои го задржаа својот углед без ниту една контроверза во текот на 15-те години од неговата...

Федерер им фрли ракавица на Ѓоковиќ и Надал

Легендарниот швајцарски тенисер Роже Федерер, не само што не се откажува од тенисот, туку и откри дека е подготвен за големото враќање на тенискиот...

Фатиме Фетаи, Тупанчевски и Нанев, од првите редови во Палермо...

Во првите редови на стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо на синоќешниот натпревор меѓу репрезентациите на Македонија и Италија беа Министерот за правда Никола Тупанчевски,...

Новак Ѓоковиќ „сервираше“ нежни зборови за својата Јелена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ и испрати емотивна порака на сопругата Јелена одбележувајќи ја годишнината од нивниот брак. Ѓоковиќ утре го очекува еден од најважните мечеви...

Камионџија удри велосипедист, го фрли од мост, па продолжи да вози...

Колумбискиот велосипедист Иган Бернал објави шокантно видео направено во Колумбија. Имено, на видеото се гледа како еден возач на камион удира велосипедист, а потоа само...

ИНТЕРВЈУ СО ВИКТОР ЕФРЕМОВСКИ: Девојка ми не ми фали – само...

Виктор Ефремовски години наназад беше опишуван како еден од најголемите таленти во мак-кошарката, но бекот оваа сезона игра одлично во дресот на Работнички. Тој...

Новак и дава поддршка на Серена, а таа му дели комплименти...

Американската тенисерка Серена Вилијамс го изнесе своето мислење за швајцарскиот тенисер Роже Федерер, а тоа нема да им се допадне на фановите на најдобриот...

Сфатив дека повеќе не бев врвна тенисерка

Марија Шарапова одлучи да ја заврши својата професионална кариера во февруари годинава. Руската тенисерка се повлече на 32-годишна возраст и сега има многу слободно...

Сопругата на Меси го покажа волшебното газе  

Аргентинскиот фудбалер кој настапува за францускиот ПСЖ, Лионел Меси со својата сопруга Антоанела Рокуцо ужива на шапнскиот остров на лудилото Ибица. Папараците ги следат нивните...

Пике ѝ раскинал на Шакира поради девојка од Скопје

Заменик-капитенот на каталонскиот гигант Барселона, Жерар Пике, веќе со денови е главна тема во јавноста поради разделбата со поп-ѕвездата Шакира. Сосема очекувано, медиумите вината...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети