Салах се надева на подобри резултати

Фудбалерот на Ливерпул, Мохамед Салах очекува неговиот тим да го подобри пласманот до крајот на сезоната во Премиер лигата. Задоволен сум од нашите резултати...

ПСЖ го понудил Нејмар на Сити, Гвардиола одбил

Францускиот фудбалски шампион ПСЖ го понудил на англискиот првак бразилскиот напаѓач Нејмар, но тренерот на премиерлигашот Пеп Гвардиола го одбил потенцијалниот трансфер, објавија француските...

Феникс во проблеми: Крис Пол се повреди

Плејмејкерот на Феникс, Крис Пол, поради повреда ќе отсуствува од терените од шест до осум недели. Како сега стојат работите, Феникс без Пол ќе...

Репрезентациите на Евро 2020 со по 26 играчи

Европската фудбалска федерација донесе одлука репрезентациите учесници на претстојното Европско првенство наместо 23 да однесат 26 играчи. Со цел да се намалат ризиците на...

Реал Мадрид повторно на колена

Реал Мадрид за само неколку дена доживеа уште еден пораз во Евролигата, откако овој пат загуби на гостувањето кај Макаби Тел Авив со 86:84....

Леверт успешно опериран

Кошаркарот на Индијана, Карис Леверт е успешно опериран. Леверт неодамна беше трејдуван од Бруклин во Индијана, а медицинските прегледи откриле дека има туморска маса...

НБА излезе со детален план за новата сезона

Челниците на НБА лигата објавија детален план за новата сезона, кој значително ќе се разликува од претходните. Новата сезона започнува на 22 декември и регуларниот...

Дешам не се откажува од Погба

Селекторот на Франција, Дидие Дешам не се сомнева дека играчот од средниот ред на Јувентус, Пол Погба ќе може да и помогне на репрезентацијата...

Тампа Беј за две години ќе му даде 60 мил. долари...

Најтрофејниот рагбист во НФЛ лигата, Том Брејди, потпиша двегодишен договор со Тампа Беј, според кој ќе заработи 60 милиони долари без бонусите. Новиот тим на...

Канада и Австралија нема да ги пуштат спортисти на ЛОИ во...

Канадскиот олимписки  и параолимписки комитет нема да ги пушти своите спортисти на Летните олимписки игри во Токио. Тие бараат нивно одложување поради пандемијата со...

Флојд Мејведер повторно во акција

Поранешната боксерска ѕвезда Флојд Мејведер (45) се согласи да учествува во егзибициска борба во октагон против јапонскиот борец на мешани боречки вештини (ММА) Микуру...

Македонија со два бода се враќа од гостувањето во Швајцарија

Македонската сениорска ракометна репрезентација прокнижи нови бодови во кавалификациите за Европското првенство во 2022 година, во Унгарија и Словачка. „Црвено жолтите“ во вториот натпревар...

Норвешка го одбрани златото од Пјонгчанг

Репрезентацијата на Норвешка ја одбрани олимписката титула во екипната потера во брзо лизгање во Пекинг. Норвежаните го повторија успехот од Пјонгјанг, кога освоија и...

Левандовски и натаму во водство меѓу стрелците во ЛШ

Полскиот напаѓач во редовите на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, води на листата стрелци созонава во Лигата на шампиони (ЛШ) со осум голови по воведните...

Скариоло останува селектор на Шпанија до 2024 година

Селекторот на шпанската кошаркарска репрезентација Серџо Скариоло изјави дека е во преговори со федерацијата за обновување на договорот. Преговараме за продолжување на договорот до...

Продаден дрес на Џордан за 216.000 долари

Дресот на Мајкл Џордан од Олимписките игри во Барселона 1992 година е продаден за дури 216.000 долари. Овој дрес беше на аукција изминатите две недели,...

Надал полесно се справува со Федерер отколку со Ѓоковиќ

Швајцарецот Роџер Федерер е најголемиот тенисер на сите времиња, но сегашниот лидер на АТП листата Србинот Новак Ѓоковиќ останува посилен противник за Рафа Надал,...

ЕХФ дозволи присувство на вакцинирани навивачи на Ф4 во Будимпешта

Европската ракометна федерација (ЕХФ) дозволат присуство на гледачи на претстојната завршница од Лигата на шампионите во женска конкуренција, која на 29 и 30 мај...

Познат е можниот датум за почеток на сезоната во НБА лигата

Новинарот на „Атлетик“ и поранешен потпретседател на Мемфис, Џон Холингер го именуваше можниот датум за почеток на новата сезона во НБА. Според изворот, следната сезона...

Врелиот костен за Тухел

Томас Тухел, кој освои две последователни шампионски титули со екипата на ПСЖ пред да биде отпуштен на крајот од декември, доаѓа во Челзи само...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети